5 способів підвищення продуктивності

Продуктивність – це показник, що характеризує виконання деякого обсягу робіт за певний час і з певною якістю. Простіше кажучи, той, хто робить свої справи швидко і якісно, той має високу продуктивність, а людина, у якої все валиться з рук – нульову.

Згадайте, чи бувало таке з вами? В один день все йде не так як треба, і навіть для виконання чогось простого ви докладаєте масу сил, а коли не виходить – злитесь і дратуєтесь. А в інший день все складається чудово і ви знаходите в собі енергію переробити тижневий обсяг справ? Якщо вам знайоме це відчуття, значить, ця стаття – для вас.

Наша продуктивність може падати з різних причин: хвороби, недосипання, втома, стрес, втрата інтересу… Ми рідко про це замислюємося, але чим може загрожувати зменшення продуктивності? Це, по-перше, удар по хворому місцю сучасної людини – гаманцю. Погано працюєш – мало заробляєш. По-друге, це втрата часу – чим повільніше ми робимо свою роботу, тим менше у нас залишається часу на щось більш приємне. І, нарешті, спроби підвищення низької продуктивності шляхом регулярного вживання кави, шоколаду або інших енергетиків призводять до проблем зі здоров'ям, що в результаті виявляється набагато серйознішим, ніж проблеми з грошима.

Існує кілька простих і дієвих способів підвищити свій життєвий тонус і позбутися від факторів, що згубно впливають на вашу продуктивність.

Знайдіть час на вправи

Знайдіть час на вправи і регулярно займайтеся. Будь-які фізичні тренування мають незаперечні переваги: вони дозволяють вам залишатися здоровими, дозволяють відволіктися від поточних проблем і зменшують стрес, а також дають заряд бадьорості. Все це дозволяє вам мислити креативно і легко знаходити рішення будь-яких завдань, які здавалися раніше нерозв'язними.

Плануйте свою відпустку і відривайтеся на повну

Є думка, що один з кращих способів зняти стрес і підвищити власну продуктивність – це відпустка. Так воно і є, правда, з невеликою умовою – вам дійсно доведеться залишити всю роботу і піти у відпустку. «Відпочиньте. Поля, що відпочили, дають рясний урожай ». – Овідій, давньоримський поет

Проводьте час з рідними і близькими

Ще один ефективний спосіб відключитися від стресових ситуацій на роботі – це проводити більше часу з рідними і близькими. Хоча б раз на тиждень ходіть у гості, приймайте гостей, влаштовуйте якісь спільні заходи на кшталт походу в кіно або прогулянок у парку. Подібна зміна обстановки, та ще й в приємній компанії освіжає думки і приносить нові відчуття, а, значить, підвищує продуктивність.

Дозвольте собі нормальний сон

У людини, яка регулярно не висипається, розсіюється увага, плутаються думки і продуктивність поступово падає до нуля. До того ж поганий сон підриває імунітет і відкриває дорогу хворобам. Більшості людей для відновлення необхідно 7-8 годин повноцінного сну, комусь більше, комусь менше. Тому шукайте будь-яку можливість скоротити свої справи і почати нормально висипатися.

Виділяйте час не тільки на обов'язки, а й на особисті справи

Кожен з нас потребує розрядки, яка дозволяє відпочити від поточних справ і проблем, тому є сенс виділяти якийсь час на свої особисті справи, які приносять вам радість. Це може бути будь-яке хобі – вирощування квітів, написання віршів і оповідань, малювання, моделювання, музика, комп'ютерні ігри, в кінці кінців. Коли ви зможете викроювати кілька годин на тиждень на своє захоплення, ваше життя наповниться яскравими фарбами. 

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!