5 довгожителів зі світу тварин

Незважаючи на те, що більшість тварин мають меншу тривалість життя, ніж у людини, в природі все ще можна зустріти такі види, які живуть дуже довго. Причому деякі з них навіть здатні пережити своїх власників. І раз серед людей зустрічаються довгожителі, немає нічого дивного в тому, що вони є і у тварин. Про них ми вам сьогодні й розповімо.

Папуга ара

У даного виду довгожителів більш ніж достатньо, і живуть його представники близько 60 років, що в порівнянні з величезною кількістю тварин число цілком собі гідне. Однак навіть серед своїх родичів папуга Чарлі відзначився, адже він прожив не якісь півстоліття, а цілих 122 роки. Його нинішній власник придбав птицю ще в 1965 році для свого зоомагазину, а потім змушений був забрати додому через велику кількість нецензурної лайки в мові Чарлі. Є навіть легенда, що він належав Вінстону Черчиллю, але офіційні джерела спростували цю інформацію.

Гігантська морська губка

Великий вік цього виду навряд чи у кого-небудь викличе здивування, адже губки зазвичай живуть дуже навіть немало. Однак вік цієї все одно вражає розум. Величезне створіння 3,7 метра в довжину і 2,1 м в ширину розташовується на глибині двох кілометрів під водою в Тихому океані. І, за попередніми оцінками, вік цієї губки складає близько тисячі років. Якщо не більше, адже цей вид знаходиться в цих водах вже два з половиною тисячоліття, тому вона може бути навіть старша.

Омар Джордж

Цей довгожитель ледь не був зварений на одній канадській кухні. Величезний лобстер спокійнісінько жив собі всі 140 років, минаючи неприємності у вигляді Першої та Другої світових воєн і змін клімату, поки його не виловили і не продали ресторану. Однак потім в справу втрутилися захисники прав тварин і врятували Джорджа, залишивши його спокійно доживати свій вік. На правах довгожителя, так би мовити.

Коротковухий кажан

Нічниця була знайдена в Сибірі ще в 1964 році. Тоді ж учені промарковали її, а потім відпустили на волю. Здавалося б, вік кажанів недовгий, всього якихось двадцять років. Але потім ця ж миша попалася на радари в 2005 році. Причому вражає, наскільки сильно вона відрізняється в цьому від своїх родичів зі скромними двадцятьма роками. Це мимоволі викликає питання: як же таке могло статися.

Косатка Гренні

Будь-яка тварина може виявитися унікальною і здатною стати довгожителем. Косатка Гренні народилася в 1911 році, потім вчені побачили її в 1967 році неподалік від Вашингтона. Маркування у неї не було, але рубець на плавці допомагав впізнати її. Останній раз її засікали в 2016 році, що дозволяє припустити, що на сьогодні косатки вже немає в живих. У всякому разі, людям на очі вона більше не потрапляла.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!