5 цікавих фактів про любов

Любов править світом. Все що нам потрібно – це любов. Любов в наших серцях, а серце – незмінний атрибут любові. Коли ми любимо, то наше самопочуття поліпшується, ми відчуваємо приплив сил, а серце – той самий орган, який ми асоціюємо з любов'ю, теж отримує свій заряд здоров'я. Яким же чином любов покращує здоров'я нашого серця?

1. Під час того, як ви проводите час з коханою людиною знижує кров'яний тиск.

Дослідження, опубліковане в журналі Психосоматичної Медицини, виявило, що у людей, які проводять час зі своїми коханими, спостерігається більше зниження кров'яного тиску, ніж у тих, хто проводить час з незнайомцем.

2. Ваше серце тренується, коли прискорено б'ється від любові.

Коли ви зустрічаєтеся поглядом з людиною, яка викликає у вас посилене серцебиття, чи то нове кохання чи любов всього вашого життя, ваш мозок виділяє ряд гормонів, таких як допамін, адреналін і норадреналін, які змушують ваше серце битися сильніше і швидше. Такі короткочасні сплески тренують ваше серце для того, щоб воно більш ефективно перекачувало кров так само, як у випадку, коли ви робите фізичні вправи, але тільки в меншій кількості.

3. Обійми корисні для серця.

Обіймайтесь щодня і вам не знадобиться лікар. Коли ви обіймаєте кохану людину, чи то батько, дитина чи ваш чоловік, в організмі виробляється окситоцин – гормон гарного настрою, який здатний зменшити рівень гормонів стресу і кров'яний тиск.

4. Написання любовних листів знижує холестерин.

Одна справа це відчувати любов, а інше – писати про любов, що теж приносить користь здоров'ю. Так, у двох експериментах, де студентів коледжу попросили протягом 20 хвилин писати про свою любов до близької людини, спостерігалося значне зниження загального рівня холестерину.

5. Коли ви тримаєтеся за руки, це заспокоює нерви.

Звичка триматися за руки має заспокійливий вплив на організм. Так, жінки, яких чоловіки тримали за руку під час проходження сканування МРТ, відчували меншу тривогу. У дослідженні виявили, що навіть дотик незнайомої людини може допомогти заспокоїти нерви, але не в такій мірі, як дотик коханої людини. Відомо, що підвищений рівень стресу і тривоги пов'язаний з високим кров'яним тиском, збільшенням частоти серцевих скорочень та іншими факторами, які сприяють виникненню хвороб серця.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!