Авто з двигуном літака

Авто з двигуном літака

Автомобіль, який відомий як The Beast (у перекладі – звірюка), міцно асоціюється зі своїм власником на ім’я Джон Додд. Чому ж тоді ми пишемо – творці? Тут саме час звернутися до історії Звіра. Спочатку ідея зрощування авіаційного двигуна від винищувача з чотирма колесами автомобіля належала аж ніяк не Джону Додду. У 60-ті роки якийсь Пол Джеймсон роздобув двигун Rolls Royce Merlin і був одержимий ідеєю побудувати автомобіль з таким мотором.

Є машини, які породив не тверезий розрахунок, не конкретна мета і не збіг обставин, а чиста і прекрасна шаленість. Що може бути крутіше, ніж поставити на автомобіль 12-циліндровий 27-літровий авіаційний двигун від винищувача часів Другої Світової війни? Хіба що розмістити під капотом реактор атомного підводного човна. Але мрії про двигун субмарини творці Звіра залишили кому-небудь іншому, а самі зробили одну з найбільш ірраціональних і неймовірних машин.

Цікаво, як паркуватися на автомобілі з капотом такої довжини, та ще й без гідропідсилювача? Від решітки радіатора до лобового скла – 3 метри! А замість двигуна можна засунути, наприклад, Тойоту iQ або Smart.

Такі двигуни об’ємом 27 літрів встановлювалися в багато літаків часів Другої Світової війни – наприклад, в знаменитий британський винищувач Spitfire. Даний конкретний екземпляр авіаційного мотора переїхав під капот Звіра з фюзеляжу тренувального літака Boulton – Paul Balliol. У процесі трансплантації він позбувся нагнітача і втратив трохи потужності – вийшло близько 800 сил проти 1000 з невеликим у ранніх версій з одним нагнітачем. А пізні версії з двома послідовними суперчарджерами видавали в літаках до 2000 “коней” в режимі форсажу.

Пол Джеймсон самостійно спроектував і виготовив унікальне шасі з передньою підвіскою від седана Austin A110 Westminster і задньої від лімузина Jaguar XJ12. На нього він встановив двигун і для продовження робіт з автомобілем Полу довелося звернутися до гуру автоматичних трансмісій Джону Додду. Додд мав свою фірму з обслуговування, ремонту та доопрацюванні ” автоматів ” і величезний інженерний досвід в цій області, тому така задача стала для нього гідним професійним викликом.

Джон Додд взяв за основу триступеневий “автомат” GM TH400, посилив його під скажений крутний момент монструозного “серця” Звіра і допрацював передавальні числа під низькообертовий мотор ( холості – 120 об / хв, “відсічення ” – 2 800). Так вийшло, що в процесі робіт над машиною інженер- трансміссіонщік загорівся її ідеєю, а батько проекту Пол Джеймсон був не проти її продати – так Джон Додд став власником майбутнього Звіра. До речі ім’я The Beast дав автомобілю саме він.

На той момент у машини не було кузова, тому на замовлення були виготовлені склопластикові панелі, які у вигляді єдиного цілого нагадували своїми формами купе Ford Capri. А решітка радіатора була запозичена від якогось Rolls -Royce, що надалі породило чимало кумедних історій і одночасно доставило Додду чимало неприємностей. Пізніше в гаражі Додда сталася пожежа, але автомобіль уцілів, за винятком Capri – подібного кузова. Джон не став сумувати і звернувся в кузовне ательє, щоб йому зліпили новий кузов. На цей раз був обраний формат величезного трьохдверного ” ​​сараю”, але роллс-ройсовска решітка і раніше була на своєму місці.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!