Цікаві факти про Марс

Цікаві факти про Марс

1. Четверта за рахунком планета Марс має діаметр 6800км. Це вдвічі менше ніж діаметр Землі. А маса становить 10 % від маси нашої планети.

2. Згаслий марсіанський вулкан гора Олімп – є найвищою горою в Сонячній системі, а також на Марсі існує найбільший ударний кратер, його довжина становить 10 600 км, а ширина 8500 км.

3. Фобос і Деймос – два природних супутника Марса, мають неправильну форму. Припускають, що це два астероїда, які планета Марс захопила своїм гравітаційним полем.

4. Під поверхнею планети було виявлено воду, точніше лід. Через низький тиск вода на поверхні Марса не може існувати в рідкому стані.

5. Планета має червоний окрас завдяки значному вмісту в грунті оксидів заліза.

6. На Марсі існують такі ж часи року, як і на Землі. Правда, через витягнутість орбіти, на планеті північне літо довше і прохолодніше, ніж південне.

7. Магнітне поле Марса слабке і нестійке. Обумовлено це тим, що залізне ядро Марса знаходиться в нерухомому стані по відношенні до його кори, тобто магнітне поле планети не працює. Можливо, планета зіткнулася з великим небесним тілом, через що і сталася зупинка обертання ядра.

8. Один рік на Марсі триває 687 земних діб.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!