Чому і як з’явилася вода на Землі?

Чому і як з'явилася вода на Землі?

Вода є тією речовиною, без якої неможливо представити життя на Землі. Учені довгий час сперечаються про те, як вода з’явилася на нашій планеті. Дві групи дослідників, які працювали незалежно один від одного, прийшли до висновку, що вода на Землі з’явилася завдяки «мокрому» астероїду.

Вчені змогли знайти підтвердження гіпотезі про те, що вода з’явилася на Землі в перші роки існування Сонячної системи. На думку вчених, спочатку Земля була « безплідною », близько 4 мільярдів років тому сталося бомбардування астероїдами, які принесли на нашу планету лід, який потім перетворився на воду. Спочатку передбачалося, що астероїди, які потрапляли на Землю, були сухими, але вчені університету Джона Хопкінса в штаті Меріленд та університету Центральної Флориди змогли виявити астероїди, які вкриті інеєм.

Американські дослідники планують створити космічний апарат, який зможе доставити на Землю зразки астероїда. Аналізуючи склад води, вчені сподіваються встановити ту кількість рідини, яку було занесено на нашу планету. Астероїд, який викликав такий великий інтерес у вчених, має діаметр 200 кілометрів і знаходиться в поясі астероїдів між Марсом і Юпітером.

Знахідки дослідників були зроблені за допомогою інфрачервоного телескопа, який дозволив вивчити спектр світла, який відбився від астероїда.

На думку вчених, астероїд містить лід під своєю поверхнею, який іноді виходить на поверхню у вигляді інею. Нагадаємо, що, на думку вчених, планета Земля була утворена 4.6 мільярдів років тому з уламків астероїдів і уламків планет. Пізніше великий викид мантії планети утворив супутник Землі – Місяць.

Вчені припускають наступний механізм утворення води на нашій планеті: астероїди з льодом розбивалися об поверхню планети, утворюючи хмару водяної пари, яка у вигляді опадів потрапляла на Землю. Нагадаємо, що океан займає близько 70 % поверхні Землі.

Значимість води для всього живого не потрібно пояснювати, ми й самі здебільшого – це вода. Не випадково 2003 рік був проголошений ОНН роком прісної води, а 22 березня – це Всесвітній день води.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!