Спонтанне самозагорання людини: міфи і теорії

Спонтанне самозагорання людини: міфи і теорії

ССЛ – одне з найбільш вражаючих паранормальних явищ, що розбурхують розуми мільйонів людей. Хоча за останні триста років накопичилися сотні описів випадків ССЛ, учені продовжують битися над поясненням цього дивного ефекту.

У грудні 1966 року було виявлено тіло 92-річного доктора Ірвінга Бентлі в його будинку в штаті Пенсільванія. Точніше все, що від нього залишилося: частина ноги в ляпанці. Все інше згоріло дотла, залишивши лише жменьку попелу.

Єдиним свідченням полум’я, яке вбило престарілого лікаря, виявився прогоріла наскрізь підлога у ванній, де виявили останки Бентлі. Весь інший будинок був у повній цілості, без найменших слідів пожежі.

Яким чином доктора Бентлі могло охопити полум’я, яке спалило його майже дотла, при цьому не залишивши слідів пошкодження навколо нього? Таємнича пригода, що трапилася з 92 -річним лікарем- лише один з багатьох сотень випадків так званого спонтанного самозаймання людини ( ССЛ).

Чи може людське тіло і насправді спонтанно загорітися без видимих ​​причин? Багато любителів містики і таємниць переконані в цьому, проте вчені намагаються при кожному подібному випадку знайти природне пояснення того, що трапилося .

Визначення спонтанного самозаймання людини

Спонтанним самозагоранням будь-якого об’єкта вважається займання без зовнішнього джерела вогню внаслідок внутрішньої хімічної реакції.

Перше документальне свідчення ССЛ належить перу данського анатома Томаса Бартоліна, який в 1663 році описував, як одна парижанка згоріла дотла під час сну. При цьому матрац під нею нібито абсолютно не постраждав.

З тих пір описи подібних явищ з’являлися практично щорічно, зазвичай з людьми, які перебували у себе вдома. Слідчі іноді відзначали солодкуватий запах диму, а також знаходили сальні плями на підлозі і на стінах кімнат, де були останки згорілих жертв .

Однак не всякий раз людина займиста. Деякі жертви ССЛ описували дивне печіння на своєму тілі або випускання диму з рота при повній відсутності будь-яких джерел вогню. Невеликому відсотку людей, що випробували на собі ССЛ , навіть вдалося вціліти .

теорії СВЧ

Зазвичай для загоряння потрібно нагрівання до високої температури і займиста субстанція. Людське тіло в звичайному стані не є таким. Що ж може змусити його загорітися?

У 1880- х Чарльз Діккенс виявляв великий інтерес до ССЛ. Закоренілий алкоголік містер Крук, один з персонажів роману Діккенса «Холодний дім», висловлює припущення, що самозаймання людини відбувається після особливо буйної п’янки, коли рівень алкоголю в тілі перевищує всі розумні норми.

З тих пір з’явився ряд інших гіпотез. Згідно з однією з них, загоряння відбувається, коли в кишках накопичується велика кількість метану, який потім запалюється за допомогою ферментів, каталізаторів хімічних реакцій у людському тілі. Однак у більшості випадків зовнішні частини тіла жертв сильно страждають, що свідчить проти цієї теорії.

Інші гіпотези звинувачують в ССЛ накопичення статичної електрики в тілі або ж раптовий спалах геомагнітної активності на місці спалаху.

Ларрі Арнольд, так званий експерт з ССЛ, навіть висунув припущення, що всьому виною нова елементарна частинка, яку він назвав піротоном. Відповідно до його теорії, піротони входять в активну взаємодію з людськими клітинами, викликаючи ланцюгову реакцію, подібну вибуху термоядерної бомби.

На сьогоднішній день немає жодної наукової теорії,що задовільно пояснює це дивовижне явище.

А може насправді ніякого ССЛ не існує?

Але як у такому разі пояснити сотні описаних випадків і фотографії обвуглених людей?!

Спонтанне самозагорання людини: міфи і теорії

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!