ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

“Всі професії важливі, всі професії потрібні”, – співалось ще у радянській пісеньці. З тих пір багато чого змінилось, а от до важливості та потрібності треба додати ще й небезпечність. Адже ризик є на будь-якому робочому місці незалежно від того, де воно розташоване – на полігоні чи у престижному офісі в центрі столиці. Звісно, називаючи найнебезпечніші професії, можна було б відшукати ловців крокодилів чи приборкувачів акул. Та спустимось до більш прозаїчного місцевого масштабу. Пропонуємо Вашій увазі ТОР-10 небезпечних професій, котрі зустрічаються у нашому житті повсякчас.

1. Рятувальник

ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

За неофіційними даними лише за минулий рік в Україні загинуло 26 рятувальників.

Беззаперечно лідирує в нашому рейтингу, оскільки колишні пожежники нині перетворились на цілком сформовану службу Міністерства надзвичайних ситуацій, а надзвичайні ситуації, як відомо, можуть бути різними – від неможливості відкрити власні двері зсередини чи зняти кота з дерева і до глобальних катаклізмів та велетенських пожеж. Відтак хлопцям в уніформі доводиться звикати, і добре, якщо сьогоденна робота – зламати двері. Набагато гірше, коли доводиться рятувати людей з полум’я чи пірнати у холодну крижану воду.

2. Міліціонер

ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

З початку 1991 р. в Україні під час виконання службових обов’язків загинуло 926 працівників міліції, понад 6 тисяч поранено. За сім місяців поточного року загинуло 12 міліціонерів та 175 було травмовано.

Добре відома істина – “злодій повинен сидіти у в’язниці” – має ще й інший бік медалі. Злодій може виявитися вбивцею, ще й на додачу серійним, маніяком, ґвалтівником тощо, і в руках у нього у непідходящий момент може виявитися якщо не вогнепальна зброя, то холодна, або ж просто кухонний ніж, кийок, цеглина, – та будь-що. І, будьте певні, що до в’язниці потенційний злодій аж ніяк не хоче. Відтак найчастіше захищає свою свободу саме таким радикальним способом.

3. Лікар

ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

Несучи величезну відповідальність за життя людини, подекуди можна не витримати такої напруги. Втім, багато хто вже призвичаївся, інша справа, що пересічний пацієнт будь-якої миті може передати власну хворобу медичному працівнику. Відтак лише на Черкащині за минулий рік 19 медпрацівників мали контакт з кров’ю ВІЛ-інфікованих (якщо хтось буде говорити про порушення правил техніки безпеки, чи то пак лікування, варто уточнити, що найчастіше кров при певних маніпуляціях бризкає просто в очі – відтак відбувається контакт). Є ще лікарі, котрі працюють з відкритими формами туберкульозу, інфекціями, вірусами, мікробами, розтинають трупи і лікують божевільних, наркоманів та алкоголіків, – відтак професійні захворювання у цій сфері не рідкість. Подекуди й життям можна поплатитись.

4. Військовий

ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

Почесна охорона Вітчизни та всіх її можливих кордонів змушує тримати себе у тонусі, а ще боротися з уявним ворогом на випадок, коли оте уявне стане справжнім. Відтак і арсенал на цей випадок у військових справжній – тут і зброя, і кораблі, і танки, і ракети. Втім, військові звикли до дисципліни, що також грає важливу роль у їхній безпеці – і з поводженням з таким арсеналом, і на випадок, якщо комусь терміново буде потрібно завоювати нашу територію.

5. Таксист

ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

За неофіційними даними за роки незалежності близько 50 українських таксистів загинули на робочому місці.

Ця професія завжди була однією з найнебезпечніших, оскільки кримінальні елементи та просто ласі до легкої наживи люди існували завжди. А самотній таксист при автомобілі та виручці, готовий везти клієнта не тільки мегаполісом, але й за бажанням ярами, степами, лісосмугами, та ще й темної пори, – ідеальна здобич. Страх підсилює ще й те, що ніколи достеменно не знаєш, хто сяде наступним до машини – добропорядний громадянин чи зловмисник. До речі, побутує думка навіть про специфічний спосіб вбивства таксистів – мотузка, накинута позаду на шию. Одним словом, жах.

6. Касир

ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

Офіційних даних щодо загибелі касирів на робочих місцях надати наразі ніхто не може. За неофіційними даними, з 2000 р. зафіксовано 8 смертей касирів на робочому місці.

Робота з грішми завжди відповідальна і має свої ризики – по-перше, ризик помилитися та все життя розплачуватися за свою помилку. По-друге – завжди можна стати жертвою чиїхось недобрих намірів. Адже отримати відразу велику суму, не доклавши особливих зусиль, мрія чи не кожного. І деякі навіть зважуються втілити цю мрію в життя. А тому в періодиці час від часу друкують замітки про пограбовану автозаправну станцію, розорений банк, ба, навіть касу відділу соціального забезпечення.

7. Охоронець

ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

За даними неофіційної статистики на робочому місці з 2005 р. загинуло 4 інкасатори, 10 сторожів та 3 охоронники. Інформація щодо кількості загиблих тілоохоронців вважається засекреченою.

В принципі, охоронець виконує ту ж місію, що й касир, з тією різницею, що, на відміну від грошей, має справу з матеріальними цінностями. Звідси й проблеми – бо замки на невелике приміщення каси чи сигналізацію поставити набагато простіше, ніж, скажімо, на все приміщення і на кожне вікно якої-небудь установи чи організації. Окрім того, у компетенції охоронників перевозити гроші, охороняти знаменитостей, вхід до солідної установи – одним словом, охороняється нині все. Зате й нападів на охоронців, інкасаторів, тілоохоронців та сторожів – вистачає.

8. Будівельник

ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

Достеменно порахувати, скільки наших співвітчизників загинуло безпосередньо під час виконання професійних обов’язків, не вдалося – головним чином, будівельники гинуть за кордоном.

“Не стій під стрілою” – правило техніки безпеки радянських часів, що встигло стати крилатим висловом, не тільки не втратило нині своєї актуальності, але й дещо модернізувалося. А рівень технічного прогресу зробив цю професію небезпечною. Адже за нинішніх умов кожен, хто має навики маляра, каменяра, складальника може непогано підзаробити. Бо будівництво нині йде шаленими темпами – і не тільки в Україні, але й за близьким та далеким кордоном. Інша справа, що рідко хто замислюється про техніку безпеки найманих робітників та “шабашників” – це прерогатива цілком законних фірм з легальною та серйозною діяльністю. В решті випадків доводиться і важкі будівельні матеріали на …надцятий поверх тягнути, і працювати без будь-якої страховки на тому ж таки …надцятому поверсі, причому за будь-яких погодних умов, а декому ще й проживати, в, м’яко кажучи, не дуже комфортних умовах.

9. Журналіст

ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

У порівнянні з іншими професіями, журналістів гине декілька на рік і кожна така загибель детально висвітлюється на шпальтах газет. Та 50% представників цієї професії хоч раз у житті чули на свою адресу погрози чи ставали об’єктом недолугих жартівників.

Ну не подобається багатьом наш брат, і нічого тут не вдієш. Особливо дошкуляють ті, у кого перо гостріше за інших. Бо кар’єру на цьому поприщі можна зробити лише за умови цікавих, гострих та актуальних матеріалів, і чи не кожна “акула пера” мріє якщо не розкрити вбивство президента Кеннеді і заробити свій перший мільйон та всесвітню славу, то хапнути за руку хабарника місцевого масштабу. Тому недолюблюють журналістів самі ж герої гострих та актуальних матеріалів. Відтак і помста буває різною – історії Гії Гонгадзе та Анни Політковської довгий час не сходили з перших шпальт, а дехто відбувся просто легким переляком, як-от газета “Сегодня”. Лише нещодавно до редакції солідного видання подзвонив жартівник та запевнив, що в приміщенні знаходиться… бомба. Одним словом життя – не мед, повірте.

10. Вчитель

ТОР-10 найнебезпечніших професій сучасності

За даними всесвітньої психіатричної спілки, майже у кожного вчителя трапляються психічні розлади та моральні виснаження.

Одна з найемпатичніших професій, для якої діє принцип “світячи іншим – згораєш сам”. Справді, за опікуванням проблемами підростаючого покоління у представників цієї професії може просто не вистачити сил та часу на власне життя. А перевантаження психіки трапляються часто. Відтак, життя може пройти у постійних стресах, депресіях та чужих клопотах.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!