Чому Альберт Ейнштейн вивчав паранормальні явища і телепатію?

Чому Альберт Ейнштейн вивчав паранормальні явища і телепатію?

Той факт, що Ейнштейн серйозно захоплювався вивченням паранормальних явищ, збивав з пантелику багато учених. У 1920-х роках в світ виходить «Mental radio» — книга про телепатію, написана видатним американським письменником Ептоном Синклером, який досліджував явища фізики на любительському рівні.

Альберт Ейнштейн написав передмову до цієї книги. Ейнштейн вважав, що докази, знайдені Синклером на користь існування екстрасенсорного сприйняття, не можна розцінювати як шахрайство або ігнорувати.

Можливість екстрасенсорного контакту між людьми привела Ейнштейна в захват. Він любив підкріплювати свої припущення особистим досвідом і відвідував з цією метою сеанси, де ставилися експерименти над надприродними здібностями людей. У 1930 році він взяв участь в експерименті, поставленим клерком німецького банку Отто Рейманом, що стверджував, що він здатний описати людину, провівши пальцями по тексту, написаному його рукою. Але, не дивлячись на те, що експерименти Реймана закінчувалися успішно кілька разів підряд, Ейнштейна не переконав метод несвідомого аналізу, і він так і не повірив в здатність медіумів контактувати з духами.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!