Apple може раз і назавжди вирішити проблеми з батареєю

Apple може раз і назавжди вирішити проблеми з батареєю

Сучасні портативні пристрої на сьогоднішній день мають лише одну глобальну проблему, порівняно з якою нюанси роботи ОС і фарба, що злізає, – це все дрібниці. Я говорю про час автономної роботи. Поки процесори нарощують ядра, акумулятори нікуди не зростають, і кожен виробник вирішує проблему автономності своїм дорогою.

Якщо узяти смартфони на ОС Android, там застосовується декілька рішень. Збільшується батарея аж до 3000 мАч і вище, як правило, за рахунок розміру. Застосовуються також всякі хитрування на зразок відключення ядер, зниження яскравості і обмеження доступу до різних функцій, наприклад, камери або спалаху. Apple у свою чергу не страждає гігантоманією, принаймні поки, і не любить обмежувати користувачів у використанні камери. Проте є думка, що саме Apple раз і назавжди вирішить проблему з часом роботи пристроїв.

У заявці на патент під назвою «Обчислення намірів користувача по використанню батареї і тенденцій зарядки», яку обнародував зарубіжний Appleinsider, компанія з Купертіно описує передову технологію оптимізації енергоспоживання під кожного конкретного користувача. Замість того щоб знижувати вжиток в мить, коли заряду залишилося зовсім мало, система вибере собі час, коли їй краще цим зайнятися без шкоди для власника пристрою.

Інформація про використання додатками різних датчиків пристрою і безпровідних мереж дасть зрозуміти системі про наші звички. Інша інформація на зразок розкладів в календарі або геолокационних даних може дати зрозуміти про графіку роботи, наприклад. Завершують процес збору інформації цикли заряду, адже велику частину часу нам удається поставити телефон на зарядку в один і той же час. Всі ці дані дадуть зрозуміти системі, чого ми чекаємо від пристрою, як довго і як інтенсивно плануємо його використовувати і під що їй слід підстроюватись.

Іншими словами, якщо ваш iphone розуміє, що ви зняли його із зарядки о 7 годині ранку і висуваєтеся на роботу, то наступного разу ви зможете зарядити його не раніше ніж через 12 годин, і він прийме цей виклик, зробивши все, щоб заряду акумулятора вистачило на всі ваші потреби. Більш того, по словах Apple, якщо раптом потреби зростають, і ви починаєте більше фотографувати або раптом несподівано для пристрою запустили нову красиву гру, в непомітний для вас момент система понизить енергоспоживання ще сильніше, аби відповідати вашому графіку.

Система повинна працювати автоматично, не лише без втручання користувача, але і приховано від його поля зору. Це означає, що не дивлячись на те, що всіма силами iphone намагається зберегти заряд, ми ніколи не зіткнемося з якимись обмеженнями, і це не відіб’ється на швидкості і якості його роботи в ті моменти, коли він дійсно використовуватиметься. Чудово? Не те слово. А головне, що це торкнеться не лише iphone, але і ipad, і Macbook. Залишилося діждатися реалізації, і самим вирішувати коли пристрій може розрядитись.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!