Перший у світі телевізор

Перший у світі телевізор

Перший у світі телевізор був випущений в грудні 1936-го року. Але давайте почнемо з початку. У 1922 році шотландський інженер Джон Лоджі Берд почав розробляти телевізійне обладнання і трьома роками пізніше зміг передати перші розпізнавані зображення людських облич.
У 1926 році в Королівському Інституті в Лондоні Берд продемонстрував першу діючу телесистему, передаваючу рухоме зображення. В кінці 1920-х Дженерал Електрик став піонером у виробництві телевізорів за технологією, розробленою у власній науково-дослідній лабораторії Ернестом Александерсон (1878-1975). Берд також почав розробку телевізійного устаткування для німецької поштової служби в 1929 році. У той же час Марконі вів розробку аналогічного продукту. У 1936 році ВПС (у той час радіомовна компанія) почала перші регулярні трансляції телевізійних програм.

Роком пізніше ВВС стала використовувати систему EMI Марконі, віддавши перевагу її розробці Берда. В Америці науково-дослідна лабораторія RCA, очолювана інженером-електроніком Володимиром Зворикіним (1889-1982), продемонструвала електронний телевізор в 1932 році. Його конструкція, відома як іконоскоп, була запатентована в 1923 році (Зворикін також розробив систему кольорового телебачення, яка була запатентована в 1928 році).

У грудні 1936 року лабораторія RCA продемонструвала перший телевізор, придатний для практичного використання. У квітні 1939 року RCA представив перший телевізор для широкого продажу. Він був показаний на Всесвітній виставці в Нью-Йорку. Цей телевізор проводився в чотирьох версіях – трьох консольних і однією настільною, яка мала 5-дюймовий екран і була відома як RCA ТТ-5. Всі моделі розміщувалися в шафах ручної роботи з горіхового дерева.

Хоча виробництво телевізорів було перервано другою світовою війною, але у військових лабораторіях проводилися дослідження, з яких після війни виробники телевізорів витягли величезну вигоду. До початку 1950-х була винайдена практично реалізована система кольорового телебачення. Але пройшло ще багато років, перш ніж кольорове телебачення стало нормою.

Поступова мініатюризація технології давала можливість зменшити корпуси і зробити їх менш нав’язливими, а розміри екранів збільшити. Відомий телевізор TV22 в пластмасовому корпусі (1950-ті), виготовлений Британської компанією Bush, втілював “новий погляд” на дизайн телевізорів, хоча добре продаватися в Європі телевізори стали тільки до середини 1950-х. В Англії, наприклад, багато купили телевізори спеціально для того, щоб спостерігати коронацію королеви Єлизавети II, яка транслювалася по телебаченню.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!