Любите ризик?)Спробуйте банджо-джампінг

Любите ризик?)Спробуйте банджо-джампінг

банджо-джампінг (англ. Bungee jumping) — стрибок вниз головою з прив’язаним до ніг спеціальним гумовим тросом, який кріпиться до кранів, мостів і тому подібне. Відмітна особливість: При такому стрибку мотузок розтягується і мисливця за адреналіном підкидає вгору-вниз.
історія: у деяких племенах аборигенів Тихоокеанських островів і Південної Америки спрадавна існує обряд присвячення хлопчика в чоловіки: до ніг випробовуваного прив’язується ліаною, він стрибає з великої висоти, при цьому обов’язковою умовою проходження ритуалу є те, що пригати потрібно до землі головою.
Надихнувшись побаченим, в 1970-х роках була зроблена спроба повторити щось подібне членами Клубу небезпечних спортивних захоплень, що діяв при Оксфордському університеті. У свою чергу, відеозапис цих стрибків міцно засів в голові у якогось новозеландського спортсмена Ей Джея Хаккетта, якого ідея стрибати з мотузками захопила серйозно. У результаті, разом зі своїм другом Генрі Ван Ешем, він провів ряд випробувань на міцність різних канатів. Перші стрибки були здійснені Хаккетом у Франції з аеростата, що парив в піднебінні . у 1987 році він зробив несанкціонований стрибок з Ейфелевої башти з висоти 114 м. Така подія не могла залишити банджо-джампінг непоміченим серед любителів гострих відчуттів всього світу.
Різниця банжі та роуп-джампінгу – в банджі стрибун прив’язаний за ноги до однієї гумки, яка при стрибку розтягується і підкидає його то вгору, то вниз, а при роуп-джампінге стрибун використовує альпіністську систему страховки (альтанку і грудне обв’язування), стрибає з двома мотузками (основна прижкова і страхувальна), закріпленими у нього на поясі, а після стрибка розгойдується з одного боку в інший (це і є так званий маятник).

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!