Цікаві факти з підводного світу

Цікаві факти з підводного світу

Дорогий читату! Сьогодні ми з Тобою побуваємо в царстві всемогутнього Посейдона. Тут Тебе чекають безліч фантастичних створень і немало цікавих фактів про жителів загадкового, мало вивченого до цих пір підводного світу.

Готовий до захопливої подорожі по морських глибинах? Тоді вперед!

Рак-богомол

Цікаві факти з підводного світу

Якось один відомий учений захотів показати журналістові акваріум з невідомими тваринами, яких недавно привезли в лабораторію. Але лише дослідник провів рукою по прозорій стіні акваріума, як він розлетівся на сотні трісок, і 150 л води залили приміщення. Це рак-богомол не витримав зухвалого жесту.
Сила удару рака настільки велика, що свою жертву він може убити одним махом. Живе небезпечний хижак на глибині від двох до 70-ти м. Зір у тварини настільки розвинений, що навіть людина може йому позаздрити. За недобру славу, що отримали ці хижаки, їх називають бійцівськими раками.

Голлівудська посмішка риби-папуги

Цікаві факти з підводного світу

Близько 150 кг коралів за рік з’їдає спритна риба-папуга. Ці рибки не люблять зайвої уваги, тому часто ховаються від камер. ЯК же все-таки удалося фотографові зловити голлівудську посмішку папуги?
Секрет в тому, що це нічна зйомка. Риби-папуги сплять прямо на рифі, закутуючи себе оболонкою слизу. Так вони захищаються і від хижаків, і від настирливих паразитів. З наближенням людини, рибка завмирає, сподіваючись залишитися непоміченою.

Кальмар Гумбольдта

Цікаві факти з підводного світу

Гігантський кальмар Гумбольдта досягає двох метрів в довжину і важить до 45 кг Полюють кальмари Гумбольдта зграями, інколи до 1200 особин! Своє ім’я хижак отримав від назви холодної течії Гумбольдта, що омиває береги Південної Америки. Саме там його вперше і виявили.

Голожаберний молюск

Цікаві факти з підводного світу

Це одні з найяскравіших і найрізноманітніших за формою морських безхребетних тварин. Вони не мають раковин, проте беззахисними їх не назвеш. Отрута, що випускається голожаберним молюском, здатна відлякати злих хижаків.
Мешкають у всіх куточках світу, проте найчастіше зустріти їх можна на теплому мілководді морів.

Риба-розтруб

Цікаві факти з підводного світу

Воістину унікальна риба. Цей незвичайний житель коралових рифів досягає 80 см в довжину. Частину життя риба не плаває, а зависає головою вниз, маскуючись під палицю. Так риба-розтруб захищається від хижаків.

Японська махнатоголова собачка

Цікаві факти з підводного світу

Живе неподалеку берегів Японії і Корейського півострова. Досягає довжини 55 см. Харчується рибка безхребетними тваринами, здираючи їх з каменів. Японська собачка — прекрасний «атракціон» для водолазів і аквалангістів. Її можна гладити і годувати прямо з рук.

Солястер

Цікаві факти з підводного світу

Ця морська зірка живе в Білому і інших північних морях, зростає діаметром до 30 см. Солястерів добре видно в темноті. Вони просто світяться в променях ліхтарів. Справжні зірки!

Лізастросома

Цікаві факти з підводного світу

Ця морська зірка відрізняється від інших м’якою, рихлою поверхнею тіла. Лізастросома — хижак, який полює на молюсків.

Хвостокол рифовий

Цікаві факти з підводного світу

Зростає до 70 см в довжину. Часто заривається в пісок так, що видно лише хвіст і очі.
Поширені ці тварини від берегів Червоного моря і східного побережжя Африки до островів Соломона, Японії і Австралії. Плямистий хвіст тварини може бути небезпечним для людини, адже це — основне джерело захисту хвостокола.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!