Таємниця корабля “Марлборо”

Таємниця корабля "Марлборо"

У 1890 році корабель «Mallboro», завантажений мороженою бараниною і шерстю, вийшов з Нової Зеландії в англійський порт Глазго. На борту судна знаходилися двадцять три людини екіпажа і декілька пасажирів, серед яких була одна жінка. Через декілька тижнів плавання корабель зник в районі мису Горн. Розслідування, проведене морськими властями, не дало жодних результатів. Комісія прийшла до висновку, що причиною загибелі корабля стали жорстокі шторми, які лютують в цих місцях триста днів в році. Корабель визнали зниклим безвісті.

Але опісля двадцять три роки «Mallboro» з’явився біля берегів Вогненної Землі. Довгі роки поневірянь анітрохи не змінили його, корабель знову йшов під всіма вітрилами, неначе тільки що зійшов із стапелів. Все було на своїх місцях. Лише замість людей його населяли скелети в лахмітті, що зітліло. Що сталося з кораблем і його командою, ніхто сказати не міг – вахтовий журнал був покритий мохом і цвіллю. Капітан корабля, що виявив «Mallboro», наказав своїм матросам перерахувати скелети. Виявилось, що їх було на десять менше, ніж значилося в судновій ролі. Куди поділися остальні? Загинули під час шторму або померли від епідемії або отруєння?

На жаль, негода не дозволила узяти на буксир і доставити в порт корабель-примару. Але все, що було викладене в рапорті капітана, що виявив «Mallboro», було підтверджено під присягою свідками цієї таємничої історії. Свідчення очевидців були запротокольовані Британським Адміралтейством. Про причини загибелі команди ходили різні чутки. Одні вважали, що члени екіпажа чинили бунт на кораблі, убили капітана і його помічників, а потім в страху за скоєне покинули корабель – такі випадки були нерідкі. Інші стверджували, що провиною всьому присутність жінки на борту…

З тих пір «Mallboro» більше ніхто не зустрічав, і перевірити достовірність викладених капітаном відомостей так нікому і не удалося.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!