Цікаві факти про Ніколя Тесла та його винаходи

Цікаві факти про Ніколя Тесла та його винаходи

Безліч винаходів Ніколя Тесла, яким зараз 90-100 років, все ще здаються нам фантастичними. Багато його винаходів і розвиток електроенергетичної системи в цілому, ймовірно, є насправді відтворенням ранішої системи передачі енергії по всій земній кулі. Вже на початку 1899 року Тесла передавав електромагнітне випромінювання крізь товщу землі і запалював блискавки на відстані п’яти миль.

Ніколі Тесла приписують стільки всіляких винаходів, що можна подумати, ніби він створив велику частину сучасної прикладної науки. Боротьба Тесли за визнання його винаходом радіо, чиїм винахідником до цих пір вважається Марконі, відома всім залицяльникам Тесли. Ось перелік його найбільших винаходів, на які Тесла дійсно отримав патенти.

Самі незвичайні винаходи Ніколя Тесла :

Електричний підводний човен

Цікаві факти про Ніколя Тесла та його винаходи

У 1898 році Тесла отримав патент на автоматичний човен (№ 613 809), підводний човен, який приводився в дію електрикою. Цей підводний човен харчувався від електроенергії, яку получав за допомогою приймача. Енергія аккумуліровалась в батареях, і електричний підводний човен міг управлятися дистанційно.

Літаючий апарат з вертикальним злетом

Цікаві факти про Ніколя Тесла та його винаходи

Патент на конструкцію вертикального апарату з вертикальним злетом і посадкою був отриманий 3 січня 1928 року. Це було останнє запатентований винахідТесли. Після нього учений більше не подавав на здобуття патентів ні на один свій винахід.

Перший телеавтомат, що діє

Пристрій, що здійснює всі рухи і виконує свої функції з безпровідним дистанційним управлінням. В автоматичного підводного човна є власний генератор, гвинтовий двигун та інші багаточисленні механізми. І всі ці механізми управляються дистанційно, без дротів, за допомогою електромагнітних коливань, наведених на контур, поміщений в човні, який реагує на ці коливання.

Електродинамічна індукційна лампа

Цікаві факти про Ніколя Тесла та його винаходи

У 1894 році Тесла отримав патент на електродинамічну індукційну лампу. Електродинамічна індукційна лампа — це різновид лампи, яка, за його словами, має велику перевагу перед лампами, вживаними у той час.

Безлопатна турбіна Тесли

Цікаві факти про Ніколя Тесла та його винаходи

У безлопатній турбіні (патент № 1 329 559 від 1916г.) для руху рідини або газу через двигун використовується набір дисків, що обертаються. Безлопатні турбіни можуть використовуватися в швидкісних судах на повітряній подушці або в простих насосах. Цей тип двигуна вважається найбільш ефективним, в 20 разів кращим, чим звичайні турбіни, і його до цих пір не почали використовувати.

Озоновий генератор Тесли

Цікаві факти про Ніколя Тесла та його винаходи

Патент США № 568177 на озоновий генератор Тесли отриманий в 1896 році. Озоновий генератор в наш час , що стоїть, заборонений до використання в США, не дивлячись на запевнення деяких лікарів в тому, що озонотерапія може лікувати рак і СНІД.

Фотоапарат для думок Тесли

Цікаві факти про Ніколя Тесла та його винаходи

Це було, ймовірно, його найфантастичніший винахід, пристрій для фотографій думок. Тесла якось в 1933 році, коли йому вже було 78 років, сказав: «Я хочу фотографувати думки… У 1893 році в ході деяких досліджень я отримав упевненість в тому, що певний образ, сформований в думках, може відображати дію і створювати якийсь образ на сітківці ока, яке я можу вважати відповідним апаратом. Це привело мене до ідеї телебачення, про яку я тоді оголосив. Моя ідея полягала в тому, що потрібно створити штучну сітківку, на якій відображуватиметься образ побаченого об’єкту, схожу на шахівницю, і оптичний нерв». Тесла на той час перестав відразу розкривати всі деталі свого винаходу. Ця цитата узята з інтерв’ю для газети у випуску, присвяченому безпровідним технологіям, 10 вересня 1933 року.

Телепортація і машина часу

Цікаві факти про Ніколя Тесла та його винаходи

«Промінь смерті» Тесли, різновид радіоскалярнохвилевої зброї, або ультразвукова гармата, був значним кроком у напрямі до інших, ще важливішим винаходам Тесли, на зразок телепортації і машини часу. Г.Дж. Уеллс вже виклав загальнодоступно цю ідею, але Тесла, можливо, проводив експерименти з цими пристроями. У популярних історіях про подорожі у часі, таких як експеримент «Філадельфія» або проект «Монтаук», цілком очевидно, що секретні дослідження переміщень в часі і телепортації запозичили дещо з робіт Тесли. Якщо Тесла дійсно геній (а багато хто вважає його генієм), він міг побудувати свою власну машину часу і подорожувати в майбутнє або, можливо, телепортуватися на Марс. А може, він побудував літаючу тарілку і відлетів, зімітувавши власну смерть. Тесла був схожий на дивакуватого героя з минулого. Фактично це «людина, що випередила свій час». Він передбачав свої винаходи, ще будучи підлітком.

Ось такі винаходити Тесли були представлені вам у нашій статті,проте хочеться наголосити,що це ще далеко не всі… Цей геній створив ще багато цікавого…

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!