3 історичних анекдоти, в яких немає місця вимислу

Ви любите анекдоти? А реальні історичні випадки, які інакше просто не назвеш? Якщо так, то наша добірка – для вас. Розповімо, як Столипін з голими руками встояв проти нападника з дубиною, а також про два смішні випадки, що сталися з Миколою I.

Дубина vs ввічливе прохання

Самовладання – прекрасна і досить рідкісна якість. А тим часом саме воно якось врятувало життя знаменитому політичному діячеві Петру Столипіну. Правда, було це ще в пору його служби на посаді саратовського губернатора. Діло було так. На початку 1905 року настрій в місті був неспокійним, народ був схвильований. І ось в один із днів агресивно налаштований натовп почав чекати приїзду начальника міста, щоб вимагати у нього відповідь про непростій ситуації. Петро Аркадійович зазвичай завжди вмів знайти підхід до будь-якої аудиторії і втілити свої думки в підходящі нагоді слова. З надією поступити так і в цей раз Столипін вийшов з екіпажу і на мить остовпів. На нього мчав височенний молодий чоловік з ломакою напереваги. Наміри, написані на його обличчі, були очевидні, але губернатор не здригнувся. Правда, замість того щоб пуститися навтьоки, навпаки, скоро попрямував прямо назустріч чоловікові, на ходу роздягаючись. “Потримай-ка, голубе”, – ласкаво попросив Столипін оторопівшого хлопця, кидаючи йому на руки свою хутряну шинель. Той тут же кинув свою значну дубину і забув, що хотів тільки що зробити. А Петро Аркадійович так само діловито і незворушно пішов назустріч натовпу і домовився з ними мирно.

Новий титул, який розвеселив Миколу I

Імператор Микола I не раз і не два у своєму житті потрапляв у різні кумедні ситуації і завжди реагував на них з гумором. Ми сьогодні розповімо тільки про дві з них. Одного разу далекий від світських реалій поміщик написав царю лист з проханням зарахувати його сина в кадетський корпус. Відповідальний батько дуже хвилювався, складаючи послання найвищій особі, але не знав навіть, як слід до неї звертатися. Згадавши, що одного разу в газеті прочитав про Миколу епітет “найясніший”, чиновник зраділо видихнув. І природно, враховуючи, що справа була у вересні, величав государя в листі “найвересневішим”. Микола, отримавши лист, щиро розвеселився і тут же зарахував сина прохача в кадетський корпус без всяких зволікань. І в подяку за гарний настрій, і щоб син не повторював помилок батька.

Провідмінювати слово “депо” – і стати капітаном

Ще один кумедний випадок стався під час однієї з прогулянок імператора в нічний час доби. Такі вилазки поодинці, без охорони, були особливо улюблені Миколою I. І ось, проходячи повз одного з постів охорони, цар був упізнаний одним з прапорщиків. На питання імператора, звідки він іде, солдат не замислюючись випалив: “З Депа”. Микола поправив його і сказав, що слово “депо” не відмінюється. На що спритний прапорщик відповів, що перед його величністю відміняється абсолютно все. Чи варто говорити, що за хороший жарт і приємний натяк до ранку він прокинувся вже капітаном? А звичку просто розмовляти зі своїми військовими государ зберіг на все життя.

Ці історії зайвий раз доводять, що в будь-якій ситуації головне – зберігати почуття гумору і незворушність. Хоча це часом непросто. Адже той же Столипін міг злякатися, побачивши бунтаря, що мчав на нього, а цар – розсердився на “нешанобливому ставленні” до своєї особи.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!