Чому метан може виявитися розгадкою головної таємниці Бермудського трикутника?

Чому метан може виявитися розгадкою головної таємниці Бермудського трикутника?

Американські учені заявили, що їм удалося розкрити таємницю Бермудського трикутника, який, як відомо, прославився тим, що там пропадають кораблі, люди і літаки.

На думку дослідників, причиною зникнення літаків і кораблів є газ метан, оскільки під час обстеження морського дна було знайдено безліч гідратів метану (місця колишніх вивержень підводних вулканів). Учені передбачають, що при вивільненні з океанських тріщин цей газ перетворюється на газові міхури, які потім геометрично розширюються і вибухають на поверхні води.

У своїй роботі учені використовували комп’ютерне моделювання, яке показало, що якщо морське судно потрапляє в такий метановий мегапузир, то воно відразу ж втрачає плавучість і тоне. Окрім цього, гігантські газові міхурі здатні збивати і літаки.

Для того, щоб підтвердити дану теорію, дослідники вирішили провести експеримент і побудували великий резервуар з водою, в який з нижньої частини бака почали випускати великі міхурі метану, а на поверхні цього резервуару плавали іграшкові кораблі.

Досвід показав, що у разі, коли корабель знаходиться між серединою міхура і його зовнішнім краєм, він тоне, а коли морське судно розташовується досить далеко від краю міхура або безпосередньо над ним, воно залишається в безпеці.

На думку дослідників, їх робота дозволяє пояснити, чому в Бермудському трикутнику знаходять кораблі з мертвим екіпажем, але без єдиної подряпини: люди просто задихаються від отруйного газу, вважають учені.

Також відмітимо, що в даний час вчені не знають, як саме виглядає метановий міхур і як він реве, вириваючись з океанських глибин і порушуючи спокій поверхні моря. За їх словами, будь-яка людина, яка стане свідком цього явища, без сумніву, помре.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!