Цікаве про горіхи

Цікаве про горіхи

Волоський горіх

 1. ккал: 654
 2. Білки, г: 15.2
 3. Жирів, г: 65.2
 4. Вуглеводів, г: 7.0

В ньому міститься багато речовини, які скорочують твердіння артерій і допомагають зберегти їх еластичність. Волоські горіхи містять антиоксиданти і альфа-ліноленічеськую кислоту, які також корисні для здоров’я.У ядрах зрілих горіхів міститься багато жиру, білкових речовин, більше 20 вільних незамінних амінокислот, а також вітаміни B1, B2, C, PP, каротин, ефірне масло, залізо, кобальт, йод, дубильні речовини і дуже коштовна фітонцидна речовина — юглон. У зелених, незрілих плодах горіха вітаміну C міститься більше, ніж в шипшині. Масло з плодів волоського горіха, отримуване при пресуванні, багато ненасиченими жирними кислотами (лінолевою, ліноленовою і олеїновою) і по праву відноситься до коштовних дыэтичних продуктыв.

Фундук

 1. ккал: 704
 2. Білки, г: 16.1
 3. Жирів, г: 66.9
 4. Вуглеводів, г: 9.9

Фундук володіє чудовими лікувальними і живильними властивостями. У ядрах фундука міститься близько 60% масла, що складається з гліцеридів олеїнової, стеаринової і пальмітинової кислот, які перешкоджають зростанню холестерину в крові, захищають від судинних захворювань, а також украй необхідні для зростаючого організму. Лісовий горіх також характеризується високим вмістом білка (15-20%), вітаміну Е, мінеральних речовин: калія, заліза, кобальту. Фундук багатий живильними речовинами, по калорійності він перевершує в 2-3 рази хліб, в 8 разів молоко, а також шоколад. Фундук — джерело рослинного білка, який незамінний у вегетаріанському живленні. Фундук містить поліненасищенниє жирні кислоти, тому захищає організм від серцево-судинних захворювань, служить для профілактики атеросклерозу, сприяє очищенню організму, запобігає гнильним процесам в кишечнику, сприяє підвищенню імунітету.Фундук можна вживати і людям з цукровим діабетом. Завдяки низькому вмісту вуглеводів фундук можна є і при дуже строгій дієті без риски видужати. У фундуку містяться речовини, сприяючі введенню шлаків з організму (особливо з печінки). Вживання фундука запобігає гнильним процесам, очищає організм.

Мигдаль

 1. ккал: 645
 2. Білків, г: 18.6
 3. Жирів, г: 57.7
 4. Вуглеводів, г: 16.2

Мигдаль містить велику кількість корисних елементів і вітамінів. У ньому високий вміст білка, вітаміну Е, магнію, фосфору. Окрім цього мигдаль багатий цинком, міддю, марганцем, залізом, вітамінами групи В. Міндаль особливо рекомендується споживати вагітним жінкам. Солодкий мигдаль споживають в свіжому, солоному і обсмаженому вигляді. Гіркий мигдаль в необробленому (необсмаженому) вигляді не можна використовувати в кулінарних цілях, оскільки він містить деяку кількість синильної кислоти.

Кедровий горіх

 1. ккал: 673
 2. Білки, г: 11.6
 3. Жирів, г: 61.0
 4. Вуглеводів, г: 19.3

У кедрових горішках міститься комплекс вітамінів В. Оні благотворно впливають на зростання і розвиток організму людини, нормалізують діяльність нервової системи, покращують склад крові. Горішки — прекрасний засіб проти в-авітамінозу, що викликає важкі розлади в діяльності організму.Кедрові горішки — цінні носії жиророзщеплювальних вітамінів Е, Р. Вітаміни групи Е, або токофероли, дуже важливі і незамінні для забезпечення повноцінної спадковості. В разі недоліку в організмі вітаміну Е порушується жировий баланс. Вітамін Е відповідає за утворення молока в годуючих матерів, і при його недоліку припиняється лактація. Схильність тих або інших людей до атеросклерозу пояснюється також Е-вітамінною недостатністю.Кедрових горішків вистачає для задоволення добової потреби організму дорослої людини в амінокислотах і таких важливих і дефіцитних мікроелементах, як мідь, марганець, кобальт, цинк. В цілому засвоєння горішків дуже висока, і користь від них для організму людини величезна.Кедровий горіх не має протипоказань до вживання як в харчових, так і в лікувально-профілактичних цілях. Особливо корисний кедровий горіх при імунодефіцитних станах; алергічних захворюваннях; атеросклерозі, ішемічній хворобі серця; захворюваннях шлунково-кишкового тракту у тому числі виразковою.

Кешью

 1. ккал: 643
 2. Білки, г: 25.7
 3. Жирів, г: 54.1
 4. Вуглеводів, г: 13.2

Кешью багаті білками і вуглеводами, вітамінами А, В2, В1 і залізом, містять цинк, фосфор, кальцій. Вітаміни сприяють обміну білків і жирних кислот в організмі і пониженню рівня холестерину в крові, укріплюють імунну систему, забезпечують нормальну діяльність серцево-судинної системи. Як допоміжний засіб ці горіхи уживаються при зубному болі, псоріазі, дистрофії, порушеннях обмінних процесів, анеміях.Горіхи кешью сприяють нормалізації рівня холестерину. Вживання кешью сприяє зміцненню імунітету, використовують як допоміжний засіб для лікування анемії, дистрофії, псоріазу, порушень обміну речовин.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!