Найважча книга в світі

Найважча книга в світі

«Кодекс гігас» — найважча книга світу. Так звана «біблія диявола», виставлена в бібліотеці Карлова університету Праги, є найбільшою книгою світу.
Таку назву книга отримала, згідно зі своїм вмістом: на сторінках «біблії диявола» знаходиться безліч зображень бісів, демонів і інших диявольських створень.

Згідно з легендою, книга була написана чеським ченцем з Богемії лише за одну ніч, а допомагав йому в цьому сам диявол, чиє зображення також присутнє на сторінках писання.

Книга датується XII століттям і вважається претендентом на звання восьмого чуда світу. Вона містить Новий і Старий Заповіти, збірку повчальних розповідей для проповідників, а також календар, з вказівкою днів святих і різні магічні заклинання.

На виготовлення цього рукопису пішло 160 ослячих шкур. Вона містить 624 пергаментних сторінки, а загальна вага книги складає 75 кг

«Кодекс гігас» був перевезений з Праги до Стокгольма як дарунок для шведської королеви Крістіни в XVII столітті під час війни. А після цього був вивезений з Швеції лише двічі – для виставок в Германії і США.

Число тих, що бажають поглянути на манускрипт таке велике, що організатори виставки вимушені були придумати спеціальну систему, згідно якої відвідувачі можуть споглядати рукопис на протязі лише 60 хвилин.

Найважча книга в світі

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!