Цікаве про карти таро

Цікаве про карти таро

Карти таро є найпоширенішою системою передбачення у всьому світі. Інколи їх ще називають «Циганською Книгою Передбачень». Таро служать людям для відкриття прихованих істин вже впродовж тисячоліть. Навіть деякі сучасні психологи не гидуватимуть використовувати таро для того, щоб зрозуміти як їх клієнти себе представляють, відчувають. Для цього лікар просто просить пацієнта вибрати ту карту, з якою людина себе понад усе ідентифікує.

Про дійсне походження карт таро, на жаль, до цих пір нічого достовірно невідомо. Проте існує декілька припущень із цього приводу. Так, найпопулярнішою версією є те, що ворожіння на таро практикувалося ще в Давньому Єгипті, коли люди поклонялися безлічі богів, зокрема Тоту, богові знань і мудрості. По легенді, саме він подарував єгипетським жерцям «Книгу Тота» – збірку таємних знань, яка нібито складався з 78 золотих сторінок-пластин (у колоді таро ж якраз і є 78 карт). Проте до наших днів це видання, на жаль, не дожило, тому чи такий воно мало зовнішній вигляд, залишається лише передбачати.

Також є версії, що поява карт таро пов’язана з орденом тамплієрів, а також з Каббалою. Так або інакше, жодного чіткого доказу з приводу того, коли і хто саме придумав цю колоду, поки не існує.

Традиційна колода таро налічує 78 карт з символічними картинками. Як правило, таро включає 22 карти, званими Старшими Арканами і 4 наборовши по 14 карт, схожих на звичайні ігральні (Молодші Аркани). В буквальному розумінні слово «аркан» означає «таємницю», «містерію».

На сьогоднішній день випущено вже більше тисячі різних найменувань колод таро, присвячених різній тематиці, – від вуду до зірок спорту і естради. Найпопулярнішою є колода Рейдера-Уайта.

Як такого єдиного тлумачення таро не існує – різні провісники вважають за краще інтерпретувати карти по своєму, виходячи з їх особистого досвіду і індивідуального розуміння символіки. Тарологи розкладають колоду в певні комбінації, при цьому традиційним розкладом є так званий «Кельтський Хрест» – в нім той, що ворожить детально бачить не лише символічне віддзеркалення проблем клієнта, що звернувся до нього, але і причини його неладів і майбутній результат справи.

Як же насправді працюють таро, не знає ніхто. Деякі дослідники вважають, що під час тасування карт, таролог складає для себе своєрідний «психологічний портрет» клієнта. А при розкладці той, що ворожить вже пропонує людині декілька об’єктивно вірних доріг, якими можна вирішити наявні проблеми. Клієнт же, усвідомивши, що його справи можуть бути вирішені і так, і так, радіє і просто вибирає найбільш відповідний для себе варіант. Якщо відкинути «магічну підоснову» і передбачити, що така теорія вірна, то виходить, що наше майбутнє – це не наказане нам «Книгою доль», а ми – повноправні господарі подій свого життя.

Цікаве про карти таро

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!