Цікаві факти про суші

Цікаві факти про суші

Для любителів суші і не лише представляємо декілька дуже цікавих фактів.

– На зорі своєї популярності (більше 30 років тому) в Америці суші були популярніші, чим кока-кола, порції були в два рази більші, а для того, щоб зберегти свіжість риби кухарі маринували її в соєвому соусі або оцті або солили.

– А ви не помічали, що більшість кухарів суші — чоловіки? У більшості ресторанів до цих пір відмовляються наймати кухарів-жінок, багато ж цінителів не бажають їсти суші, приготовані шефом-кухарем жінкою. На їх думку, у жінок температура тіла вища, тому вони не можуть приготувати настільки вишукане блюдо, нібито навіть різниця в 2-4 градуси впливає на смак продукту.

Цікаві факти про суші

– В Азії існують автомати для механізованого виробництва суші, суші-роботи, винайдені Мінору Ікисима в кінці 70-х.

– Маринований імбир на рідкість універсальний: його можна використовувати як пензлик для намазування суші.

– Одна з останніх новинок суші — суші з комахами, правда, цю новинку не багато хто готовий спробувати. Згідно з опитами, більше 50 відсотків опитаних відмовляються їсти суші з комахами і вважають це «огидливим».

– Майже 80 відсотків постачань блакитного тунця вирушає в суші-ресторани.

– Ще недавно для того, щоб стати шефом-кухарем, потрібні були довгі 10 років наполегливого тренування. Зараз же, у зв’язку з величезним попитом на кухарів, багато хто починає працювати вже після двох років практики. У Японії вимогливіші: шеф-кухар два роки вчиться готувати рис і 3 роки — рибу.

– Існує така напівжартівлива прикмета серед кухарів: скільки поставиш вугра, стільки його і з’їдять.

– Настільки цінований всіма блакитний тунець не був в честі у японців: вони взагалі вважали це відходом.

– Жовтохвоста, один з інгредієнтів роллів, спеціально відгодовують до тих пір, поки у нього не атрофуються м’язи: цю рибу успіху цінують перш за все за жирне м’ясо.

– найдорожчий блакитний тунець був проданий в 2009 році на аукціоні головного ринку в Токіо за 100 тисяч доларів, вдесятеро більше звичайної суми. У 2010 році, на початку січня був проданий червоний тунець вагою в 232 кг, вже за 122 тисячі євро.

– У Токіо існують ресторани, де готують суші по оригінальному рецепту. Вони називаються наре і робляться з прісноводним коропом.

– Вважається, що суші, завдяки своїм натуральним інгредієнтам, може зняти депресію, поряд з шоколадом і походом в перукарню.

– Вигляд суші можна легко різноманітити: наприклад, вирізувати з огірка «ялиночку» або фігурки з морквини, ковбаси. Для японців головне — їсти очима, отримувати від їжі перш за все естетичне задоволення.

– Один з делікатесів японської кухні — т.з. «танцюючий окунь»: окуня поливають окропом, відразу заливають соусом, ріжуть на шматочки і їдять, хоча риба продовжує рефлекторно бити хвостом і ворушити губами.

– Існує сайт в Інтернеті, створений Масанобу Наканура, на якому можна взнати, як переводяться японські блюда на англійську мову.

– Анаго, або морський вугор, — також одна з улюблених начинок у японців. Деякі навіть вважають його неотруйним братом морської змії.

– 12 жовтня 1997 року в Японії виготовили найдовший ролл в світі: він був більше кілометра в довжину, його готували 600 чоловік.

– Суші, які популярні сьогодні, сильно відрізняються від їх первинної форми. Філе свіжої риби зберігали між листами солі під тиском протягом декількох місяців. Після рибу обкладали рисом, змоченим в соєвому соусі, і давали настоятися декілька днів. Після цього рис викидали, а просочену рибу подавали до столу.

– Японці переробили суші в той вигляд, до якого ми звикли, в сімнадцятому столітті. Рис перестали викидати, а використовували як начинку суші. Незабаром це блюдо знайшло величезну популярність і стало японським еквівалентом фаст-фуду.

– Цікавий факт, в цілях прискорення приготування суші рис замінили на рисовий оцет, а як начинку стали додавати морські водорості і інші компоненти.

Цікаві факти про суші

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!