Статуя Христа Спасителя – символ Бразилії

Статуя Христа Спасителя - символ Бразилії

Легендарна статуя Христа-Спасителя, нещодавно включена в список Семи Чудес Світу, височіє на горі Корковадо (Corcovado) в бразильському місті Ріо-де-Жанейро. Ця статуя є одним з християнських символів сучасності, а також символом міста Ріо-де-Жанейро і одним з найбільш легко пізнаваних монументів світу. Широко розкинуті руки Христа символізують любов до всіх і кожного окремо. Дивлячись на статую Христа, не виникає сумніву, що Він обіймає кожного, хто приходить до Нього.

Статуя Христа Спасителя - символ Бразилії
У даній статті ми пропонуємо деякі цікаві факти про цьому монументі.

Статуя була побудована в 1931 році. Будівництво було розпочато в 1922 році і закінчено в 1931 році. Таким чином, творцям знадобилося дев’ять років, щоб втілити свій проект у життя.

Вартість монумента становила 250 000$ за тими часами.

Ця статуя вважається однією з найбільших у світі. Вона зроблена із залізобетону і мильного каменю.

Для того щоб розглянути статую ближче, необхідно піднятися на 220 ступенів.

Висота статуї становить 38 метрів, а вага – 635 тонн.

Вона підноситься над містом на вершині гори Корковадо Corcovado, в Лісовому Національному парку Tijuca.

Ліва рука Христа вказує на північну зону Ріо-де-Жанейро, а права – на південну, а з висоти гори відкриваються захоплюючі види на пляж Іпанема (Ipanema), футбольний стадіон Маракана (Maracana) і гірський ланцюг Serra do Órgãos.

Історія створення статуї почалася в 1921 році, коли релігійні і громадянські лідери країни виступили з пропозицією про зведення величної скульптури на горі, приуроченої до 100-річчя незалежності Бразилії.

Початковий проект цієї статуї був розроблений художником Карлосом Освальдом. За його задумам п’єдестал статуї повинен був мати форму земної кулі, що символізує мир. Але цей задум не був прийнятий.

Ідея створити статую Христа з розпростертими обіймами належала Эйтору да Сілва Кошта (Heitor Costa da Silva). Її втілив у художню форму французький скульптор Поль Ландовський (Paul Landowski).

П’ять років пішло на підготовчі роботи, а потім, нарешті, почалося втілення цього монументального проекту. В якості будівельного матеріалу був обраний мильний камінь, який, незважаючи на свою м’якість, відрізняється зносостійкістю та добре опирається погодних умов. По всій країні почався збір пожертвувань на будівництво статуї.

Статуя символізує любов до Христа кожній людині, а його розкинуті руки немов готові обійняти кожного, хто до нього наближається.

У 1926 році були завербовані робітники, які почали піднімати весь будівельний матеріал залізницею Corcovado Railroad. Пройшло ще п’ять років трудомісткої роботи, і 12 жовтня 1931 року статуя була відкрита.

Сьогодні цей самий електрифікований поїзд, що перевозить туристів на вершину гори: кінцева зупинка знаходиться всього в 40м. від статуї. Але від неї треба піднятися по 220 щаблях драбини до оглядового майданчику, який лежить прямо біля ніг Ісуса. У 2003 році до підніжжя статуї був пущений ще й ескалатор. Потяг до вершини гори курсує кожні 20 хвилин з 8:30 до 18:30.

У 2000 році тут було проведено великі реставраційні роботи по очищенню і захист від корозії, крім того, було встановлено нове освітлення, завдяки якому відоме статую можна розглянути навіть вночі.

У жовтні 2006 року, на святкуванні 75-ї річниці статуї, Архієпископ Ріо кардинал Ріо-де-Жанейро Эузебио Шейді (Eusebio Oscar Scheid) освятив маленьку каплицю, розташовану в п’єдесталі статуї і названу на честь святого покровителя Бразилії – Сеньйора Nossa Aparecida. Це означає, що зараз тут можуть проводитися такі релігійні католицькі церемонії, як хрещення та весілля. Каплиця вміщує близько 100 осіб. Крім того, під статуєю знаходиться невеликий сувенірний магазин.

7 липня 2007 року Статуя була оголошена одним з Нових Семи Чудес Світу.

Статуя Христа Спасителя - символ Бразилії

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!