Чому баскетбол допоміг дівчинці вийти з коми?

Чому баскетбол допоміг дівчинці вийти з коми?

Неймовірний медичний випадок зафіксований лікарями в 2008 році. Чотирнадцятилітня дівчинка Мегі Майєр, зірка баскетбольної команди коледжу, знаходячись в стані коми, вправно закидала м’ячі в корзину.

Батьки Мегі звернулися в клініку, оскільки дитя скаржилося на регулярні головні болі і безперервні судоми. В ході обстеження в мозку пацієнтки була виявлена інфекція — мікоплазма, яка привела до набряку і менінгоенцефаліту. Незабаром дівчинка впала в кому.

«Її очі були абсолютно порожніми, вона не розмовляла і не їла, але кожного разу, коли ми подавали їй м’яч, вона приходила в свідомість, щоб зробити кидок» ? згадує матір дівчинки. Щоб запобігти атрофії м’язів, медсестри госпіталю кожні дві години повинні були проводити спеціальні процедури.

На думку фахівців, поясненням цієї аномалії може стати автоматизм, вироблений баскетболісткою за довгі роки тренувань. Починаючи з третього класу школи, Мегі здійснювала по 500 кидків щодня. Рефлекс зафіксувався в певній частині мозку, не ураженою інфекцією, тоді як нервові зв’язки в інших відділах були повністю знищені.

Поправившись від хвороби, Мегі була вимушена почати все заново. У реабілітаційному центрі вона вчилася тримати олівець, говорити, їсти і ходити. Але досить довго не було жодних гарантій повного одужання.

Через 5 місяців після виписки Мегі Майєр повернулася в баскетбольну команду. Її місце на лавці було списане побажаннями і теплими словами від друзів і однокласників. На думку матері, саме спортивний дух допоміг її дочці видужати.

Зараз дівчина готується вступати до університету, щоб стати педагогом і працювати з дітьми з особливими потребами.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!