Чому мікрохвильову піч винайшли випадково?

Чому мікрохвильову піч винайшли випадково?

Як і належить, хтось вчасно виявився в потрібному місці і в потрібний час. Цей хтось – Персі Лаберон Спенсер. Він працював в лабораторії Raytheon. За офіційною версією, коли він проходив біля працюючого магнетрона, то відчув поколювання. Льодяники у нього в кишені танули. Виявляється, в інших також танули шоколадки і нагрівалися металеві деталі одягу. Строго кажучи, якби шоколадка або льодяник дійсно розтанули, то Спенсер до цього моменту вже не дожив би, отримавши смертельну поразку від променів СВЧ. Правда, нагрітися могла фольга, в яку були загорнуті солодощі, і тоді сповна живий Спенсер міг звернути увагу на опік. Так або інакше, Спенсеру стало украй цікаво, що ж відбувається, і він провів ряд експериментів. Це було в 1945 році.

Результатом робіт стала металева коробка з магнетроном. Він призначив своєму дітищу функцію розігрівання їжі. Цікавий факт: за винахід Спенсер отримав одноразовий посібник: два долари від компанії. А Raytheon» в 1946 році запатентувала це відкриття.

Новинкою зацікавилося військове відомство США. Незабаром в армійських їдальнях з’явилися мікрохвильові пристрої. Ціною в 3000 доларів, вони були радаром в сталевому ящику. Маса печі складала 340 кг Довга дорога удосконалень привела мікрохвильову піч на кухню – американська фірма «Tappan Company» в 1955 році представила побутову мікрохвильову піч.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!