2016 – рік мавпи. Цікаві факти про головну тварину Нового року

 

1. Мавпи – чотирирукі ссавці, найбільш близькі до людини за будовою тіла і походженням. Є кілька сотень різних видів від маленьких капуцинів до величезних горил. Якщо вірити теорії еволюції, люди походять саме від мавп.
Встановлено, що мавпи можуть спілкуватися між собою. Видавані ними звуки означають щось конкретне. При цьому навчити мавп говорити не вдалося – голосовий апарат і мозкова діяльність у них влаштована інакше.

Однак мові жестів тварин все ж навчили. Так, відомий випадок, коли в одному зоопарку горилу навчили більше ніж 200 словами. Одній співробітниці, яку вона не злюбила, завжди показувала жест "Брудний поганий туалет". Ще одна горила, вихована сім'єю зоопсихологов, навчилася висловлювати свої думки за допомогою більш ніж 300 жестів. Наприклад, коли їй потрібно було дістати їжу з холодильника, вона мовою глухонімих показувала "Відкрий холодильник. Їсти і пити". Качку вона називала "Птах вода", хоча її навчали саме слову "Качка".

2. Мавпи часто відправлялися в космічну подорож. Всього в космос у різний час запускали 32 мавпи.

3. Мавпи – деякі з тварин, які бачать своє відображення в дзеркалі і розуміють, що це вони і є.

4. У Таїланді є щорічне свято "Мавпячий бенкет". У цей день викладається ціла купа фруктів і запускається порядку 600-1000 мавп.

5. Незважаючи на поширену думку про те, що мавпи дуже люблять банани, багато з них обходять солодкий фрукт стороною.

6. У звичайних мавп (капуцини, ігрунки і т.д.) є хвіст, а у людиноподібних мавп (шимпанзе, орангутанги, горили) хвіст відсутній.

7. Самці деяких видів мавп, наприклад, шимпанзе можуть лисіти.

8. У деяких країнах готують страви з мавп, наприклад "Мавпячі мізки".

9.Траурні капуцини вміють використовувати природні засоби від комарів та інших шкідливих комах. Вони знаходять у корі дерев безліч багатоніжок які виділяють природний фермент відлякування комах і просто напросто натираються ним.

10. Знаменитий буддистський символ "Три мавпи", які прикривають різні ділянки обличчя, знайомий всім. Одна мавпа прикриває очі ("Не бачу зла"), інша мавпа прикриває вуха ("Не чую зла"), а третя прикриває рот ("Не кажу про зло"). Мавпи були використані в цьому знаку не як якийсь символ, а просто у зв'язку з співзвуччям (грою слів). Мавпа по-японськи звучатиме як "Сару", а знаменитий вислів "Нічого не бачу, нічого не чую, нічого не говорю" звучить як "мідзару, кікадзару, івадзару". Тобто просто напросто співзвуччя Сару із закінченням трьох слів (Зару). Тому і були використані саме мавпи.

11. Людиноподібні мавпи можуть користуватися примітивними знаряддями праці, наприклад, щоб розколоти горіх, вони кладуть його на камінь, а зверху вдаряють іншим каменем.

12. Крім людей, тільки дельфіни і деякі види мавп, наприклад, карликові шимпанзе займаються сексом не тільки заради запліднення, але і заради власного задоволення.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!