20 цікавих фактів про “Гаррі Поттера”

1. Свою першу книгу про Гаррі Поттера Джоан Роулінг закінчила у 1995 році. Літературний агент, який погодився її представляти, надсилав рукопис до 12 видавництв, але скрізь його відхилили. Тільки через рік рукопис був прийнятий маленьким лондонським видавництвом Bloomsbury, хоча його головний редактор навіть після схвалення книги був упевнений, що Роулінг не заробить багато коштів на дитячих книгах і радив знайти постійну роботу.

2. До 2008 року було продано понад 400 мільйонів екземплярів книг про Гаррі Поттера, і вони були перекладені 67 мовами.

3. Джоан Роулінг стала першим доларовим мільярдером, який заробив такі гроші за написання книг.

4. У 2007 році за версією журналу “Time” Джоан Роулінг номінувалася на звання людини року.

5. У романах про Гаррі Поттера кольори відіграють дуже важливу роль. Наприклад, відтінки червоного кольору символізують доброту та великодушність. Ці відтінки можна побачити в червоному одязі факультету Гоґвортсу – Гріфіндора. Також червоний колір присутній у червоному чорнилі Гаррі та малиновому поїзді-експресі в Гоґвортс. У сім’ї Візлі – руде волосся та червоний дах будинку. Зелений постійно асоціюється з негативними подіями.

6. Символічні і цифри, які використовуються в серії книг, особливо 2, 3, 4 та 7. Наприклад, тріо, яке має на увазі Гаррі, Рона та Герміону, означає владу та духовну єдність трьох. Гаррі смертельно ранить Василіска третім ударом, і Геґрід стукає у двері Хогвартсу триразовим ударом. Учні займаються в Гоґвортсі сім років, у кожній команді по квідичу – по сім осіб. Сіріус також знаходиться на 7-му поверсі Гоґвортсу.

7. Коли книга “Гаррі Поттер і в’язень Азкабану” була випущена у Великій Британії, видавець, щоб уникнути прогулів, попросив власників магазинів не продавати книги до вечора, поки не закриються школи.

8. Вік актриси, яка відіграла роль Плакси Міртл, становив 37 років. Серед усіх акторів, які грали роль студентів Гоґвортсу, вона була найстаршою.

9. Смерть матері Роулінг від розсіяного склерозу дуже вплинула на її подальшу творчість. Смерть є одним з основних лейтмотивів усієї серії книг про Гаррі Поттера.

10. Сови є основним видом зв’язку між чарівниками у світі Гаррі Поттера. Тим не менш, у багатьох країнах світу вважається, що сови приносять нещастя і є провісниками смерті.

11. Книга “Гаррі Поттер і Дарунки смерті” була випущена 21 липня 2007 року, і в перший же день випуску було продано 11 млн. екземплярів. Таким чином книга очолила список серій романів, що найбільш продаються в історії.

12. Серія книг Роулінг стимулювала дітей до читання книг та залишила великий відбиток також на обсязі продажів інших творів для дітей, таких як “Хроніки Нарнії” К. Льюїса та ін.

13. Деякі критики заявляли, що серія про Гаррі Поттера містить елементи сексизму, тому що три найбільш владні постаті в романі є чоловіками, коли жінки використовують менший ступінь чарівництва, і сама Герміона менш впливова і врівноважена, ніж хлопчики. Інші критики вважають, що ці звинувачення є безпідставними.

Вам також буде цікаво: У Великій Британії випустили монети з Гаррі Поттером

14. Роулінг каже, що її улюблений міфічний персонаж у книзі – це Фенікс, священний птах, який спалахує полум’ям і згоряє, коли досягає 500 або 1000 років, щоб відродитися з попелу і з’явитися новим, молодим і потужним птахом.

15. Гаррі Поттер і Роулінг народилися одного дня – 31 липня. Гаррі народився 31 липня 1980 року, а Роулінг – того ж дня на п’ятнадцять років раніше.

16. Ім’я Волдеморт походить від французьких слів, що означає “втеча від смерті”, і його основною метою є перемога над смертю. У другому романі про Гаррі Поттера Роулінг показує, що фраза “I am Lord Voldemort” – це анаграма від “Tom Marvolo Riddle”, що було його справжнім ім’ям.

17. Дамблдор – це старе англійське слово, що означає джмеля. Роулінг говорила, що це ім’я дуже підходить главі Гоґвортсу, тому що “одне з його захоплень – це музика, і я уявляла собі, як він ходить і дзижчить собі під ніс”.

18. Роулінг назвала водія та кондуктора в автобусі “Нічний лицар” на честь своїх дідусів, Ерні та Стенлі.

19. Ім’я Голгомаф (один із найбільших гігантів зі світу Гаррі Поттера), можливо, походить від слова “гугол”, математичного терміна, який означає число з сотнею нулів після одиниці – іншими словами, одне з найбільших відомих чисел.

20. Роулінг каже, що їй хотілося б трансформуватися в її улюблену тварину – видру. У книгах це Патронус Герміони.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!