Надефективний 110—ядерний процесор.

Надефективний 110—ядерний процесор.

Массачусетські дослідники розробили надефективну 110-ядерний процесор.

У прагненні поліпшити продуктивність мобільних пристроїв, комп’ютерів і серверів, Массачусетський технологічний інститут розробив 110-ядерний мікрочіп.

Процесор, що отримав назву «Execution Migration Machine», намагається визначити можливості зменшити обмін даними всередині чіпа, що дозволяє домогтися більш швидких і енергоефективних обчислень. Сам чіп є процесором загального призначення і не є прискорювачем начебто графічного процесора.

Як правило, більша частина обміну даними відбувається між ядрами і кешем , і 110-ядерний чіп заміняє кеш загальним пулом пам’яті, який дозволяє зменшити кількість каналів обміну. Чіп також здатний передбачати тенденції руху даних, що в свою чергу знижує кількість циклів, необхідних для передачі та обробки інформації.

За словами розробників чіпа, переваги енергоефективного обміну даними можуть бути застосовані до мобільних пристроїв і баз даних. Наприклад, зменшення внутрішнього інфо-трафіку, дозволить мобільним пристроям ефективно обробляти громісткі додатки на зразок відео, одночасно зберігаючи енергію. Також це дозволить зменшити кількість інформації, переданої пристроєм через мережу.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!