18 травня – українці святкують День вишиванки

Із 2006 року у третій четвер травня у Україні вже традиційно відзначається прекрасне та заворожуюче свято – День вишиванки. У цей день, коли бачиш маленьких діток у вишиванках, яких батьки ведуть за руку у садок чи красивих дівчат, які поспішають на роботу чи бабусь, які сидять на лавці і радіють нарешті теплим промінням сонця у своїх стареньких, але таких дорогоцінних сорочках – душа наповнюється світлом і гордість переповнює зсередени, що українці так шанобливо можуть ставитися до багатства своєї культури. 

Україна завжди була, є і буде багатою країною на народну творчість, працьовитість та щирість людей, але найважливішою харизматичною ознакою унікальності українського народу є вишиванки. Недарма ж саме вишиванку вважають берегинею генетичного коду країнців. 

Коли саме історія української вишиванки бере свій початок, точно не знає ніхто. Її походження та розвиток відбувались поступово, вбираючи в себе різні елементи візерунків, декоративні орнаменти, які символізували сприйняття світу і віри українців. Українська вишиванка вже давно відграє роль оберега від усього поганого та злого. Вважалося, що вишивка на грудях захищає душу людини від смутку, розпачу і смерті. Вишивка на плечах, особливо на чоловічому одязі, дає змогу краще удосконалити свої можливості і захищатися від ворогів. 

Якщо для українців з давніх часів вишита сорочка виконувала функцію традиційного одягу, то у сучасних умовах вишиванка набула особливого значення в багатьох сферах людського життя, але найважливіше – стала способом вираження патріотизму українського народу.

Тож підтримуй українське і ти! Одягни на роботу, у школу чи на пари вишиванку, адже ця сорочка – наша гордість, символ краси та багатогранності українського народу, про яку не можна забувати ніколи!

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!