18 цікавих фактів про літо

1. Людський організм при сухому повітрі може витримати температуру +71° С протягом однієї години, +82 ° С – 49 хвилин, +93° С – 33 хвилини, а +104° С – 26 хвилин. Експериментаторами теоретично припущено, що гранична температура, при якій людина ще в змозі дихати становить +116 ° С.

2. У воді переносити високу температуру людині значно складніше. Максимально допустимий поріг становить 70° С.

3. При температурі навколишнього середовища 37-39° С організм випаровує в годину близько 0,3 літра поту, а коли температурна шкала перевалює позначку за 40 – один-два літри.

4. Чоловіче населення потіє на 40% інтенсивніше, ніж жінки.

5. Жінки в середньому переносять жарку погоду трохи гірше за чоловіків, через підвищеного вмісту в жіночому тілі жиру. Підшкірний жир має недостатню кількість кровоносних судин і не дозволяє крові віддати в навколишній простір надлишкове тепло організму.

6. Овочі та фрукти містять вуглеводи і вітаміни, які додають витривалості і стійкості до спеки. Улюблене всіма морозиво, навпаки, дає багато калорій, що влітку не потрібно.

7. Найвища температура на Землі буває, як дивно вам це здасться, не в пустелі Сахара, а в США, штат Каліфорнія, на безлюдній ділянці під назвою «Долина смерті», де в тіні буває 57° С вище нуля.

8. Улюблене завдання вчителів у школі – написання твору на тему як вони провели своє літо.

9. Літні Олімпійські ігри проводяться через кожні 4 роки. Вперше вони були проведені в Греції більше 2000 років тому. Сучасні літні Олімпійські ігри були відроджені в 1896 році.

10. Вже протягом 30,000,000 років в літній час теплокровних тварин і людей тероризують комарі.

11. Перший купальний костюм для жінок був створений в 1800 році. Виглядав він як вовняні шаровари з довгими рукавами.

12. Театр Фолі Бержер в Нью-Йорку обладнали кондиціонером влітку в 1911 році, щоб заманити глядачів для перегляду фільмів.

13. Урагани і грози трапляються частіше в літній час.

14. Частота стрекотіння цвіркуна змінюється з температурою навколишнього повітря.

15. Літні табори – популярне місце для дітей шкільного віку. Вони покликані поєднувати турботу про дітей із заходами на свіжому повітрі.

16. Кожен градус вище 26° С тепла знижує працездатність людини приблизно на 10%. Висока температура для організму призводить до накопичення стресу, людині стає важк працювати як фізично, так інтелектуально.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!