16 цікавих винаходів, які зробили жінки

Хоча чоловіки дуже люблять анекдоти про технічну безпорадність блондинок, але при цьому усвідомлюють, що інтуїція і розум у жінок розвинені набагато краще. Але все ж більшість чоловіків одноголосно скажуть, що винаходи техніки – справа зовсім не жіноча! Проте факти твердять нам про зворотне. Історія згадує про дуже відомих жінок, які придумали різні "чоловічі" штучки.

1.Розове шампанське. Технологію "ремюаж" в 1808 році розробила Ніколь Барб'є. Використовуючи цю технологію, шампанське через три місяці звільняється від осаду і стає прозорим. Така технологія запрацювала успішно, оскільки якість напою значно покращилась. 

2. Перископ для підводних човнів. Сара Метер в 1845 році запатентувала пристрій, який може визначати відстань до об'єктів. 

3. Астролябія. Гіпатія Олександрійська, жінка-науковець, астроном, математик і філософ, в 1845 році винайшла прилад, який може вимірювати координати небесних тіл. 

4. М'ясні консерви. За спосіб приготування консервів з м'яса, який продемонструвала в 1873 році Надія Кожина, була вручена медаль на міжнародній виставці у Відні. 

5. Снігоприбиральна машина. Звичайна секретарка, Синтія Вестовер, вирішила, що чистота повинна бути не лише в будинку, але також і на вулицях. У 1892 році вона зібрала першу машину для чищення доріг від снігу. 

6. Посудомийна машина. Після того, як Джозефіна Кокрейн виявила відсутність кількох тарілок в своєму улюбленому фарфоровому сервізі, вона винайшла машину, яка не б'є посуд, а тільки миє. Машина була створена в 1886 році, але визнана необхідною в господарстві річчю лише через 40 років. 

7. Циркулярна пила. Табіта Беббітт, спостерігаючи за розпилом колод пилкою з двома ручками, за які чоловіки тягнули то вперед, то назад, помітила, що хоч навантаження з обох сторін на чоловіків однакове, колоди розпилюються тільки при русі пилки вперед. Вона вирішила, що це марна трата сил, енергії і часу, і створила прототип пили в 1810 році, яку пізніше стали використовувати в лісопильній промисловості. 

8. Бюстгальтер. Пані Ермінь Кадоль в 1889 р, у Франції, виставила в своїй корсетній майстерні виріб, яке отримало назву «le Bien-Etre», що в перекладі означає «благополуччя». Чашечки створеного бюстгальтера підтримували двома сатиновими стрічками, а ззаду все це прикріплялося до корсету. 

9. Фільтр для кави. Перший конусний фільтр для кави був створений власноруч Мерліттою Бенц в 1909 році, з листка учнівського зошита. 

10. Підгузники. Водонепроникне покриття для підгузків було зроблено вперше в 1917 році, домогосподаркою Маріон Донованв, з фіранки душової. У той час, як існуючі на той момент гумові повзунки жали шкіру дитини і викликали попрілості, з цим подібних проблем не було. 

11. Склоочисники. Після того, як Мері Андерсон стало шкода водіїв, яким доводилося зупиняти машину кожну хвилину під час хуртовини, щоб згребти сніг зі скла, вона придумала в 1903 році перші автомобільні двірники. 

12. Автомобільний глушник. Світ став тихіший після того, як в 1917 році Ель Долорес Джонс винайшла акустичний фільтр для автомобіля. 

13. Шоколадне печиво. Експериментуючи, Рут Вейкфілд в 1930 році, поклала розтоплену плитку шоколаду в тісто, під час приготування звичайного печива. В результаті, вийшло дуже смачно. Після чого Рут зі своїм чоловіком запустила шоколадне печиво в серійне виробництво. 

14. Бронежилет. Матеріал кевлар, який сильніший за метал в п'ять разів, винайшла доктор Стефанії Кволек в 1965 році. Цей винахід врятував життя тисячам поліцейських, військових і пожежників. Синтетичний матеріал кевлар став для куленепробивних жилетів основою. 

15. Wi-Fi. Хеді Ламарр знялася у фільмі режисера Густава Махато з Чехословаччини, після чого отримала скандальну славу. У цьому фільмі вперше була показана сцена сексуального характеру. Це призвело до того, що Адольф Гітлер назвав Хеді ворогом 3-го рейху, а папа римський Пій XII закликав католиків взагалі не дивитися цей фільм. Але Хеді не тільки кіно захоплювалася. Вона запатентувала в 1941 році також і секретний засіб для зв'язку, щоб утрудники супротивникам перехоплення. Винахід використовували в американських торпедах з 1962 року. На сьогоднішній день його використовують в мобільному зв'язку і в Wi-Fi. 

16. Силікон. Патрісія Біллінгс, скульптор, вирішила створити добавку для цементу, яка захистить її творіння від руйнувань. Після довгих експериментів, Патрісія все-таки винайшла штукатурку, що не руйнувалась. До того ж, цей матеріал був також стійкий до вогню. Виходячи з цього доведено, що жінки можуть винаходити, а не тільки народжувати.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!