12 квітня 1961 року – цікаві факти про перший політ людини в космос

12 квітня цього року було рівно 55 років з дня першого польоту людини в космос і, гортаючи, сторінки нашого інтернет журналу про найцікавіші факти, ми з жахом виявили, що у нас зовсім немає подробиць про перший політ Гагаріна в космос. Отже, виправляємо цю несправедливість.

Вперше космос підкорився людині в квітні (12) 1961 року. Саме тоді з космічного аеродрому «Байконур» відправили перший апарат пілотованого типу з космонавтом Юрієм Гагаріним на борту. Цей корабель носив горду назву «Схід». Після успішного запуску новина розлетілася по всьому світу. Уряд всіляко намагався приховати складності проблеми, що виникли під час запуску, про які піде мова в даній статті. Виявляється, від нас приховували величезну кількість подробиць щодо першого польоту в космос.

Перший етап освоєння космічного простору готувався в поспіху. В останній момент зі Сполучених Штатів прийшла новина про те, що американці вже мають намір запустити апарат власного виробництва на початку квітня. Уряд СРСР не міг допустити того, що їм не вдасться першими підкорити настільки незвіданий і привабливий космічний світ. Тому вони прийняли рішення знехтувати багатьма підготовчими роботами, переважно перевіркою і тестуванням корабля, щоб випередити американців.

Космонавта для першого запуску відбирали дуже ретельно!

Справа в тому, що перший літаючий пілотований апарат був далеко не досконалий. Щоб поміститися в ньому, людина повинна була відповідати наступними параметрами: її зріст не повинен був перевищувати 170 сантиметрів, а вага – 70 кілограмів. Для нормального чоловіка в той час це було занадто мало, тому першого підкорювача космосу вибирали довго. До слова, Гагарін теж не відразу підійшов під вищезазначені параметри. Йому довелося трохи скинути вагу.

Заздалегідь для засобів масової інформації підготували відразу три повідомлення про перший візит в космос:

  • Перше – якщо політ пройде успішно;
  • Друге – якщо модуль приземлиться на території іншої держави, у якого доведеться просити допомоги в пошукових роботах;
  • Третє – якщо політ пройде не зовсім добре.

Спочатку ніхто не міг передбачити, як поведе себе в космосі людська психіка.

У першому пілотованому кораблі була передбачена особлива система управління. Нею можна було скористатися навіть в найважчому психологічному стані. Наприклад, вона могла знадобитися Гагаріну, якщо у того раптово проявилася б паніка або лють.

Щоб приступити до управління кораблем в ручному режимі, Ю. Гагарін повинен був попередньо розкрити спеціальний конверт, в якому був запечатаний аркушик паперу з кодом. Після цього пілот повинен був набрати код на спеціальній панелі, яка, в свою чергу, повинна розблокувати панель ручного управління.

Апарат виконав всього 1 оборот навколо нашої планети

Після завершення маневру (1 повноцінного обороту навколо нашої планети) апарат закінчив свою місію. Для здійснення мети йому знадобилося не більше 108 хвилин. О 10:55 космічну подорож «Сходу» було повністю завершено.

При гальмуванні в апараті сталася поломка, через що він приземлився в незапланованій місцевості. Він впав на землю в Саратовській області, а повинен був в Волгоградському районі. Після підкорення космічного простору пілотові Ю. Гагаріну присвоїли звання «майор», а 12 число стало «Міжнародним днем ​​космонавтики».

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!