Рослина, яку наглухо закрили 40 років тому, сама виробляє кисень і воду

Рослина, яку наглухо закрили 40 років тому, сама виробляє кисень і воду

Англієць Девід Латімер 40 років тому закрив свою традесканцію у десятигалонній пляшці і жодного разу не відкривав. У посудині утворилась екосистема, в якій рослина сама виробляє поживні речовини, кисень і воду.
Девід Латімер вперше посадив рослину в пляшку у 1960 році і поливав її до 1972. Потім він вирішив проекспериментувати і щільно закрив посудину корком.
Останні 40 років традесканція була повністю ізольована від зовнішнього світу. Вона добре розвивалась.
80-річний пенсіонер розповів, що тримає пляшку з рослиною приблизно на відстані двох метрів від вікна, щоб традесканція отримувала потрібну кількість світла. Час від часу хазяїн повертає пляшку, щоб листочки, які тягнуться до сонця, росли рівномірно.

Рослина, яку наглухо закрили 40 років тому, сама виробляє кисень і воду

Девід Латімер розповів, що більшого догляду рослина не потребує. У пляшці створилася власна міні-екосистема. Незважаючи на ізольованість від зовнішнього світу, рослина поглинає світло і тому відбувається процес фотосинтезу, завдяки якому традесканція росте. Крім того, під час фотосинтезу рослина виробляє кисень – відбувається зволоження повітря. Волога накопичується – у пляшці «падає дощ».
А листки, які опадають, на дні посудини перегнивають – утворюється вуглекислий газ, який необхідний для харчування рослини через коріння.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!