11 цікавих фактів про чорницю

1. Підвищення імунітету

Завдяки великій кількості вітаміну С і антоціанів в чорниці, ваш організм наповниться вітамінами, і зможе протистояти хворобам. Особливо чорниця допоможе в зимовий період, коли ми всі схильні до застуд. У багатьох країнах чорниця навіть перевершує малину по використанню при простудних захворюваннях.

2. Чорниця посилює пам’ять

Користь чорниці – значне поліпшення пам’яті! Вона є найкращою їжею для мозку. Ця ягода покращує функціональність нейронів, завдяки яким ваша пам’ять буде краще. Також чорниця запобігає хворобі Альцгеймера. Якщо ви хочете, щоб ваша пам’ять вам не зраджувала у відповідальний момент, то необхідно їсти якомога більше цієї ягоди. Особливо це актуально для студентів під час сесії.

3. Чорниця покращує зір

Корисні властивості чорниці стануть в нагоді тим, у кого є проблеми із зором. Адже існують навіть вітаміни для очей на основі чорниці. Чорниця просто необхідна тим, хто постійно працює біля комп’ютера, адже зір починає непомітно падати, очі перевтомлюються, тому чорниця або вітаміни на її основі повинні бути присутніми в раціоні.

4. Чорниця знижує рівень холестерину

Замість того щоб приймати фармацевтичні засоби знижує холестерин, можна просто їсти корисні і смачні ягоди. Ефект буде той же. Завдяки зниженню холестерину за допомогою чорниці, ви зможете вберегти себе від безлічі захворювань, наприклад, жовчнокам’яної хвороби, холециститу.

5. Чорниця покращує роботу серця

Користь чорниці для роботи серця полягає в наявності антиоксидантів і клітковини. Ваше серце буде працювати як годинник! Також чорниця сприятливо впливає на тиск, тому її слід їсти у великих кількостях тим, у кого часто виникають скачки тиску.

6. Чорниця лікує інфекції сечостатевої системи

Саме журавлина і чорниця допомагають в лікування і профілактики будь-яких сечостатевих інфекцій. Можливо, ви не зможете вилікувати інфекцію одними ягодами, але вони, безумовно, посилять дію ліків.

7. Зменшується ризик розвитку раку

Завдяки елагової кислоті і птеростилбеном, чорниця допомагає організму боротися з раковими клітинами. Враховуючи, що рак лякає практично все населення планети, то для профілактики з’їсти пару зайвих ягід буде дуже корисним.

8. Чорниця допомагає травленню

Чорниця наповнена корисними волокнами, які регулюють обмін речовин в організмі. Завдяки чорниці можна вилікувати запори. Ваш обмін речовин почне працювати, як годинник – більше ніякого дисбактеріозу і ніяких запорів.

9. Чорниця зменшує жирові відкладення

Для тих, хто мріє схуднути, чорниця стане хорошим помічником. Усього за три місяці ви досягнете відчутних результатів! Багато хто вже переконалися в ефективності цих ягід! Тому, якщо ви все ще худнете, то не пропустіть можливість зробити це швидше і безболісніше.

10. Чорниця уповільнює процес старіння

Завдяки антиоксидантам ваше тіло і шкіра будуть довше залишатися молодими і здоровими. Є ймовірність, що частина зморшок розгладиться, завдяки корисному впливу чорниці, ваша шкіра стане більш пружною.

11. Чорниця є відмінним антидепресантом

Чорниця допомагає боротися з депресіями! Вона покращує ваш настрій за лічені хвилини. Адже не так багато треба для гарного настрою – жменя чорниці!

Джерело Українці Сьогодні.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!