Яка користь від бігу

Яка користь від бігу

1. Біг підвищує можливості серця і судин, відбувається тренування безпосередньо сердечного м’яза. Це означає, що серце стає міцнішим, сильнішим. А це неминуче позначається на його продуктивності.
2. Підвищується киснева ємкість крові. Треноване серце за один цикл проганяє набагато більший об’єм крові, чим нетреноване. Збільшився кровотік – збільшився і кисневий обмін. До всіх тканин і органів поступає більше крові, збагаченої киснем і живильними речовинами.
3. Відмінний засіб боротьби проти нервової напруги. Стрес і втома нагромаджують в організмі протягом дня продукти розпаду – це і є причина втоми. Щоб позбавитися від втоми, потрібно як слід попітніти, і біг відмінно справляється з цим завданням.
4. Під час тривалого навантаження в кров викидається особливий гормон – ендорфін. Цей гормон ще називають “гормон щастя”. І не даремно. Коли концентрація ендорфіну в крові зростає, людина відчуває легке відчуття ейфорії. Депресія випаровується.
5. Підвищується розумова активність. Під час пробіжки часто “само собою” приходить вирішення якої-небудь проблеми або завдання. Кров під час активного тренування рясно насичується киснем, підвищується обмін речовин, внаслідок цього, активніше функціонує центральна нервова система, а значить і мозок.
6. Систематичні заняття бігом сприяють підвищенню імунітету, за рахунок збільшення в крові еритроцитів і гемоглобіну. В процесі бігових навантажень знижується холестерин в крові, зменшується відчуття голоду, покращується моторика кишечника. В сукупності з поліпшенням обміну речовин все це приводить до нормалізації маси тіла.
7. Бігати можна у будь-який час дня. Так, вранці, коли в крові підвищена кількість гормонів, біг буде природним засобом для розрядки, що допоможе організму повернутися до гармонії. Якщо бігати після трудового дня — увечері, то цим ви знімете напругу, розслабитеся, зарядите енергією, подавите зайвий апетит і заснете прекрасним сном.
8. Дослідження учених показують, що відбувається часткова регенерація тканини печінки. Відбувається позитивний вплив на нирки: під час бігу з них знімається навантаження, що приводить до їх кращого функціонування.
9. Регулярні бігові навантаження також роблять позитивний вплив на опорно-руховий апарат. Для людей літнього віку подібні тренування особливо корисні, оскільки вони перешкоджають дегенеративним змінам в суглобах і м’язових тканинах.

Яка користь від бігу

Ще древні греки говорили – “Якщо хочеш бути сильним – бігай, хочеш бути красивим – бігай, хочеш бути розумним – бігай”.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!