10 цікавих фактів про вегетаріантсво

1. Батьківщиною вегетаріанського руху вважається Стародавня Індія. Варто відзначити, що і сьогодні багато жителів «країни чудес» добровільно відмовляються від м’яса, складаючи тим самим більше ніж 70% від загального вегетаріанського «населення» планети.

2. Перше в світі спільнота вегетаріанців була сформована у 1847 році в Англії. Головною метою активістів було розвінчання міфу про те, що рослинна дієта несумісна зі здоров’ям і довголіттям.

3. Вегетаріанство, як будь-яка ідеологія, може часом доходити до крайнощів. Так, суворі вегетаріанці – вегани – відмовляються не тільки від м’яса але і наприклад від меду (отримання цього продукту нерідко супроводжується загибеллю бджіл) і цукру, для «відбілювання» якого використовується тваринне вугілля.

4. Однією з радикальних форм вегетаріанства є фрутаріанство, яке допускає поїдання лише тих плодів, які зібрані ненасильницьким способом. Іншими словами, фрутаріанець за милу душу з’їсть грушу чи яблоко яке впало з дерева, але відмовиться від моркви, збір якої пов’язаний з руйнуванням кореня рослини.

5. Чимала частина людей відмовляється від тваринної їжі в ім’я турботи про навколишнє середовище. І треба сказати, що їх побоювання аж ніяк не безпідставне.

6. Значне число людей приєднується до армії «травоїдних» і по релігійно-етичних міркувань. Зокрема, вегетаріанство широко поширене в середовищі кришнаїтів.

7. Британські вчені стверджують, що ймовірність вступу до лав вегетаріанців прямо пропорційна коефіцієнту інтелекту. Дослідники пов’язують цю закономірність із загальним аналітичним ухилом мислення, властивим «розумним» людям.

8. Інше дослідження, в якому жінки «обнюхували» футболки вегетаріанців і м’ясоїдів, показало, що чоловіки, які відмовилися від вживання червоного м’яса, мають більш приємний і привабливий запах тіла.

9. У рядах «зіркових» вегетаріанців є: Леонардо да Вінчі, Альберт Ейнштейн, Генрі Форд, Пол Маккартні, Оззі Осборн, Шинейд О’Коннор і Бред Пітт.

10. Є в цьому списку і сумнозвісні знаменитості: існує думка, що за кілька років до смерті Адольф Гітлер також «прийняв» вегетаріанство. Втім, деякі біографи стверджують, що диктатор не їв м’яса лише в присутності гостей, демонстративно докоряючи тих за їх «кровожерливі» звички. За столом Гітлер любив розповідати про процедуру забою худоби, а коли слухачі втрачали апетит і відсували тарілки, він звинувачував їх у «лицемірстві». На одному з урочистих обідів фюрер сказав: «Ось вам приклад того, наскільки боязкі люди. Самі вони не здатні вбити тварину, але без найменших докорів сумління поглинають результати чужих вбивств ».

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!