10 способів тренування мозку

Людський мозок – найдивовижніший механізм, створений природою. Він координує роботу всіх систем організму і в секунду отримує і видає величезну кількість нервових імпульсів, що дозволяють нам рухатися, дихати і пізнавати світ органами чуття. Однак, як і всі інші складові нашого тіла, він втомлюється і поступово втрачає свою швидкість і ясність.

Часто з віком ми без особливої радості зауважуємо, що нам стає все складніше концентруватися, рахувати в думці і запам'ятовувати. Реакція сповільнюється, а уявні образи перестають бути такими яскравими, як у дитинстві. Приходить сумна думка: «Старію …» Невже нічого не можна змінити?

Можна!

Будь-який орган нашого тіла перестає активно і правильно працювати, якщо не отримує навантаження. Монотонна, одноманітна робота, відсутність нових облич, вражень і відчуттів, численні стреси і переживання приводять до того, що мозок просто відключається. Чим менше ми даємо йому можливостей для розвитку, тим швидше він втрачає свою працездатність. Але це оборотний процес. Вашому мозку потрібна тренування !!!

Є кілька порад, які допоможуть «прокачати» ваш мозок:

1. Читайте хороші книги. Читання книг стимулює уяву. Коли ви читаєте художню книгу, то мимоволі уявляєте перед очима сюжет, що розгортається на її сторінках, і це змушує мозок працювати. Науково-популярні книги дадуть нову поживу для розуму і пам'яті.

2. Грайте в комп'ютерні ігри. Існує думка, що комп'ютерні ігри – це розвага для дітей і нероб, однак складно заперечувати, що вони дають відмінну поживу для розуму. Наприклад, квести пропонують завдання на логіку і уважність, екшени і гонки розвивають реакцію, стратегії – тактичне і стратегічне мислення.

3. Практикуйте медитацію. Не турбуйтеся, я не закликаю вас займатися чимось екзотичним. Існує безліч видів медитації і найпростіший з них – це перебування в спокої: не відволікайтесь на телевізор, комп'ютер та спілкування з оточуючими. Виділяйте хоча б трохи часу в день на те, щоб побути наодинці з самим собою і ви будете здивовані, наскільки ясним і живим у цей час стає ваш розум.

4. Відпочивайте. Чим більше часу ви приділяєте розслабленню і сну, тим краще ваш мозок сприймає інформацію. Пам'ятаєте, після будь-якого тренування повинен бути період відпочинку і відновлення.

5. Ведіть активний спосіб життя. Під час фізичної активності мозок насичується свіжим киснем і отримує додаткову підзарядку. Чим менше ви рухаєтеся, тим більше голоднішає ваш мозок.

6. Снідайте повноцінно. Після періоду довгого нічного сну мозок відчайдушно потребує енергії і, відмовляючись від нормального сніданку, ви позбавляєте його цього. Добра порція білків і вуглеводів – ось те, що потрібно мозку для того, щоб підготуватися до повсякденної активності і працювати на повну потужність протягом багатьох годин.

7. Мисліть позитивно. Позитивне мислення – ключ до продуктивної роботи вашого мозку. Чим більше ви думаєте про хороше, тим краще себе почуваєте. Ваш мозок працює як фільтр, затримуючи в собі будь-які думки. Чим більше негативного в ньому накопичується, тим більше шансів розвинути стрес, який безжалісний до нервових клітин.

8. Пізнавайте і вивчайте. Ніколи не переставайте брати від навколишнього світу щось нове і завжди шукайте можливість чомусь навчитися.

9. Відмовтеся від алкоголю. Так, на якийсь час він відсуває проблеми і піднімає настрій, але при цьому він сильно уповільнює роботу мозку і позбавляє вас здатності думати ясно і чітко. У той же час він вбиває ваші нервові клітини. Коли його дія припиняється, приємний настрій в момент випаровується, змінюючись сильним багатогодинним стресом для всього організму, під час якого аналітичні здібності, логіка і пам'ять практично відключаються. Алкоголь – ворог мозку номер 1.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!