10 життєвих уроків серіалу «Breaking Bad»

Про цей серіал говорять різне, але в одному всі сходяться напевно: це шедевр. Нагороди «Еммі» і «Золотий глобус» за кращий драматичний серіал підтверджують даний факт. Як і з будь-якого іншого твору мистецтва, з даного серіалу можна витягти масу цінних уроків. 

Ось десять із них!

1. Іпотека і купа кредитів – це обуза. Борги висмоктують всі ваші гроші і поки у вас є стабільна робота з нормальним доходом, то немає особливих проблем, але якщо що-небудь станеться – ви ризикуєте втратити все. У США життя у великому іпотечному будинку – норма, і саме страх невиплати по іпотеці штовхає Уолта на кримінал.

2. Ми схильні замислюватися про своє життя і намагатися щось змінити лише потрапивши в екстремальну ситуацію. Уолт, наприклад, зрозумів, що знаходиться на самому дні тільки після того, як у нього діагностували неоперабельний рак. Це змусило його шукати нові способи заробітку. Більшість з нас пливе за течією не намагаючись досягти якихось високих цілей і зробити своє життя якісно кращим, хоча діяти можна в будь-який момент, не чекаючи травми, хвороби або інших проблем. Подумайте, що ви можете покращити прямо зараз?

3. Будь мужиком. Щоб не сталось, ти повинен годувати свою сім’ю, навіть якщо вона тебе «не хоче».

4. Не кидай трубку. Тут все просто – не зривайся при з'ясуванні стосунків і доводь всі розмови до кінця. У серіалі «Breaking Bad» найбільші неприємності з'являються після того, як один з персонажів не дослухавши, на емоціях кидає трубку і біжить розбиратися, керуючись своїм баченням ситуації (зазвичай, невірним).

5. Не бреши. Скайлер, дружина Уолта, дуже розумна жінка і велика частина сімейної сюжетної лінії «Breaking Bad» побудована на тому, що Уолт, не червоніючи, намагається їй брехати, а вона йому не вірить. Стосунки поступово розпалюються, і в підсумку наш герой довіряєтся і дружина подає на розлучення, а згодом і рідний син починає його ненавидіти.

6. Бережи свої дружні стосунки. Дружба – дуже сильна штука, і ми часто навіть не уявляємо, з яких колотнеч можуть нас витягнути друзі. На зорі своєї кар'єри Уолт розсварився зі своїм кращим другом через жінку і пішов з заснованої ними компанії «Сіра речовина». Тим часом, справи «Речовини» пішли в гору і на момент початку серіалу Уолт – бідний шкільний учитель, а його колишній друг – мільярдер.

7. Не нехтуй допомогою друзів. Якби Уолт не відмовлявся від пропозицій про допомогу від близьких йому людей, причому небідних, йому б не довелося пускатись у крайнощі. Але наш герой надто гордий і йому простіше варити наркоту і вбивати людей, ніж прийняти допомогу близьких.

8. Веди бізнес з бізнесменами. Якщо ви відчуваєте, що ваш партнер не розбирається в бізнесі, то не намагайтеся чогось добитиь від ваших з ним відносин. Першим «продажником» Уолта стає місцевий бандит Туко, що живе за своїми «поняттями» і нічого доброго з цього не виходить. Другий «продажник» – містер Фрінг – сміється над Уолтом: «Бізнес потрібно вести не з відморозками, а з нормальними бізнесменами. Тільки такий бізнес принесе обом сторонам користь».

9. Якщо хочеш досягти успіху, бери до уваги всі дрібниці. Уолт випускав неймовірно якісний продукт, що приніс йому успіх лише завдяки своїй педантичності у всіх справах, що стосувалися хімії. Його учням – спочатку Джессі, а потім – Тодду, ніколи не вдавалося досягти подібного рівня якості, хоча вони проробляли абсолютно ті ж самі дії. Показовим прикладом цього служить найбожевільніша у всьому фільмі серія «Муха», в якій Уолт протягом півтори доби намагається зловити муху, яка проникла в лабораторію, зіпсувавши всю роботу і зірвавши план випуску. Завдяки обліку всіх дрібниць герою вдається залишатися кращим – і це не раз рятує йому життя.

10. Вріж страху по зубах. Уолт все життя живе в страху – за своїх близьких, за свою кар'єру, за своє хитке фінансове становище. І лише дізнавшись про те, що жити йому залишилось від сили пару місяців, він розуміє, що всі попередні страхи були дріб'язковими і незначними.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!