Найбагатша людина на планеті


Скромний житель американського штату Пенсільванія Кріс Рейнольдс ніколи й гадки не мав, що зможе стати найбагатшою людиною на планеті. Правда, всього на кілька годин. В один прекрасний день Рейнольдс, який займався продажем автозапчастин через Інтернет, вирішив перевірити свій баланс на PayPal і з подивом виявив, що на його рахунку лежить "кругленька" сума в 92 233 720 368 547 800 доларів, тобто 92 квадрильйона з невеликою дрібницею.

Так 24 червня 2013 року 56-річний американець став багатшим за всіх людей, що живуть на планеті Земля. Досить сказати, що на той момент стан мексиканського магната Карлоса Сліма, який обіймав першу сходинку в списку Forbes, становили якісь "жалюгідні" 73 мільярда доларів.

Сам Рейнольдс зізнався в інтерв'ю, що не повірив в таке щастя, вирішивши, що це всього лише чийсь жарт. Він ніколи не мав на PayPal більше тисячі доларів. Через деякий час Кріс ще раз перевірив свій баланс, і він виявився нульовим, як і повинно було бути. Куди ж поділася нечувана сума? Незабаром співробітники платіжної системи визнали, що сума на рахунок Кріса Рейнольдса була зарахована в результаті технічної помилки. Стати більш ніж в мільйон разів багатшим за мексиканця Сліма у Рейнольдса не вийшло.

В якості компенсації американцеві запропонували зробити внесок на благодійність, який оплатить PayPal. Що вирішив Кріс – не повідомляється. А ось про те, куди він витратив би 92 квадрильйона доларів, Рейнольдс охоче розповів журналістам.

В цьому випадку щедрий американець сплатив би державний борг США, який становить 16 трильйонів доларів. А ще купив би команду "Філадельфія Філліс" – найстаріший бейсбольний клуб в США, заснований ще в 1883 році. При цьому, Кріс додав: "Якби мені запропонували вигідну ціну". Погодьтеся, для людини, що має на рахунку 92 квадрильйона "зелених", торгуватися через якусь дрібницю в кілька мільйонів просто несерйозно.

До речі, за 2014 рік обсяг платежів, оброблених Pay Pal, склав 235 мільярдів доларів. Важко навіть підрахувати, скільки років знадобилося б компанії, щоб розрахуватися з Крісом Рейнольдсом. І це при тому, що вона працює в 190 країнах світу і має на даний момент більше 164 мільйонів користувачів. А сама компанія була заснована в 1998 році, і в числі її творців був уродженець Радянського Союзу Макс Левчин, сім'я якого з 1991 року проживає в США.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!