Цікаві факти про косметику

Складно знайти представницю прекрасної статі, яка не користується хоча б зрідка косметичними засобами. Одні дівчата і жінки вважають за краще обходитися мінімальним набором, що складається з помади і туші для вій. Інші дами вважають, що слід використовувати розробки сучасних косметологів на повну потужність, тому їх арсенал складається з помади, туші, тіней, рум'ян, хайлайтера, тональної основи і багатьох інших засобів.

Незалежно від кількості застосовуваної косметики щодня, милі дами рідко замислюються про тривалі і часом незвичайні історії окремих засобів "перетворення" зовнішності, які стали звичними атрибутами лише порівняно недавно. Нижче наведені цікаві відомості, багато з яких приємно здивують навіть знавців у сфері косметології.

Шовковий масаж

Стародавні китаянки, що належать до числа добре забезпечених мешканок Піднебесної, використовували шматки шовкової тканини для систематичного натирання обличчя. Зараз така процедура виглядає трохи дивно. Однак, саме виникаючі під час контакту шовку з шкірним покривом електроімпульси слабкої сили прекрасно стимулювали процес оновлення (відновлення) клітин. Втім, подібний принцип закладений в основу функціонування безлічі сучасних косметологічних приладів.

Найдавніша косметична лабораторія

Знахідка археологів, які працювали в районі Мертвого моря, дозволила ідентифікувати виявлені предмети, як засоби древніх косметологів. Комплексний аналіз артефактів дозволив визначити вік амфор з ароматним вмістом, котлів для сумішей, жорен, за допомогою яких розтиралися лікувальні трави. Стародавні фахівці активно використовували цей арсенал ще в I столітті до нашої ери.

Довгі нігті як ознака вищого стану

Незвичайним способом демонстрували власне високе походження мешканки Стародавнього Китаю. Знатні китаянки відрощували нігті на руках, причому довжина їх нерідко досягала 25 см.

Макіяж по-єгипетськи

Саме в цій древній державі вперше вдалися до нанесення спеціальних засобів на обличчя. Пізніше тенденція макіяжу була активно підхоплена греками і римлянами. Сьогодні ж сучасна косметологія має в розташуванні величезну кількість косметологічних засобів для шкіри обличчя, так одним з найпопулярніших з цих засобів є коректори для обличчя, які просто необхідні для вирівнювання кольору шкіри і маскування проблемних місць.

Аромат, гідний монархів

Честь використання духів вперше випала двом відомим історичним особистостям. Вони виявилися в розпорядженні іспанського короля Георга II і у Наполеона. Всі питання приготування парфумів містилися в найсуворішій таємниці. Ризикнувших порушити заборону чекала смертна кара.

Еліксир молодості від Гіппократа

Відповідно до твердження знаменитого давньогрецького цілителя і вченого, пацієнтки могли зберігати свою молодість і привабливість протягом тривалого часу. Для цього було потрібно використання спеціальної мазі. Компонентами "еліксиру" служили: оливкова олія, червоне вино, печінка ящірки.

Перший рецепт фарби для волосся

За 2 тисячі років до н. е. з'явився папірус з описом засобів для фарбування волосся. Рецептом скористалася єгипетська правителька Сес. Манускрипт є письмовим підтвердження першого в історії людства випадку застосування хни в якості засобу для фарбування волосся.

Телятина в косметології

Багато пані в XVIII столітті вважали, що для збереження свіжості і омолодження шкіри прекрасно підходить свіжа телятина. Маска з такого незвичайного матеріалу тривалий час залишалася популярною.

Санкції проти закордонної косметики

Влада Стародавнього Риму виявилися серйозно стурбованою через надмірне захоплення мешканок косметичними засобами, виробленими за межами держави. У ту пору римлянки віддавали перевагу косметиці, виготовленої в Китаї, Аравії та Єгипті. Через велику кількість імпортних виробів скарбниця сильно спустошувалася. Сенат прийняв кілька законів, що істотно обмежили імпорт косметичних засобів.

Пудра, шкурки мишей і пробкові кульки

Активне використання пудри почалося в XVII столітті. Її використовували представники обох статей, що покривали цим засобом не тільки обличчя, але і волосся. У ту пору з'явилися й "накладні брови", матеріалом для яких служили шкурки дрібних гризунів. Незвичайним способом здійснювалася і коригування форми лиця. Знатні особи просто приховували за щоками пробкові кульки. Завдяки настільки екстравагантному методу обличчя ставало більш округлим.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!