Найбільш рідкісні дикі кішки – далекосхідні леопарди


У дикій природі залишилося менше 50 далекосхідних леопардів.

Про леопардів ми звикли думати, перш за все, як про кішок спекотних саван Африки. Але в природі існують також і далекосхідні, або амурські, леопарди, які сьогодні населяють ліси Приморського краю Росії і китайських провінцій Цзілінь і Хейлунцзян. На цій невеликій території (площею близько 5000 квадратних км) в наші дні живе близько сорока цих кішок, 7-12 особин з яких мешкає в Китаї, а 20-25 – в Росії.

Далекосхідні леопарди – унікальні тварини, адже вони – єдині леопарди, які змогли навчитися жити і полювати в умовах суворої зими. У цьому, до речі, їм допомагає довга шерсть, а також сильні і довгі ноги, які дозволяють наздогнати здобич, пересуваючись по снігу. Втім, амурські леопарди не тільки хороші мисливці, але і зразкові сім’янини. Адже іноді самці залишаються з самками після спарювання і навіть допомагають їм з вихованням кошенят, що в принципі не властиво леопардам.

Ще на початку 20-го століття цих рідкісних кішок було набагато більше, а їх ареал охоплював чималу територію – східну і північно-східну частину Китаю, Корейський півострів, Амурський, Приморський і Уссурійський край. Однак у період з 1970-1983 року далекосхідний леопард втратив 80% своєї території! Основними причинами тоді стали лісові пожежі і перетворення ділянок лісу на землі для ведення сільського господарства.

Сьогодні амурський леопард продовжує втрачати свою територію, а також страждає від нестачі їжі. Адже козуль, плямистих оленів та інших копитних, на яких полює цей леопард, у величезній кількості знищують браконьєри. А оскільки далекосхідний леопард володіє гарним хутром, він і сам є вельми бажаним трофеєм для браконьєрів.

Також через нестачу в дикій природі підходящої їжі далекосхідні леопарди змушені вирушати на її пошуки в оленевивідні  господарства. Там хижаки нерідко бувають убиті власниками цих господарств. І до всього іншого, через малий розмір популяції амурських леопардів представникам виду буде досить складно вціліти під час різних катастроф, наприклад пожеж.

Але все це не означає, що підвид скоро зникне. Сьогодні ще існують великі ділянки лісу, які є неприйнятним середовищем існування для далекосхідного леопарда. І якщо ці області можуть бути збережені і захищені від пожеж і браконьєрів, то популяція цих дивовижних тварин у дикій природі збільшиться.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!