Гігантський черв’як


Австралійські гігантські дощові черв’яки (Megascolides australis) – одні з найбільших дощових черв’яків у світі. Діаметр такого хробака становить два сантиметри, а його середня довжина – 80 сантиметрів. Втім, він може досягати трьох метрів у довжину!

Сьогодні мало що відомо про цих гігантів, перш за все, тому що виявити їх досить складно, адже вони відносяться до зникаючих видів тварин.

Під землею черв’яки будують складні та великі системи ходів, в яких проводять все своє життя. Там вони харчуються корінням і органічними речовинами, хоча зрідка можуть поїдати рослини, виповзаючи на поверхню.

Цікаво, що, рухаючись, гігантський черв’як виробляє гучні звуки схожі на булькання або цмокання. Це іноді допомагає дослідникам визначити місцезнаходження хробака.

Мешкають австралійські гігантські черв’яки тільки в Гіппсленді. Цей сільський район штату Вікторія (Австралія) має площу 1000 кв. км. Однак підходяще для гігантських черв’яків середовище являє собою лише частину цієї області. Черв’яки населяють дуже невеликі ділянки, як правило, глиняний ґрунт недалеко від водойм. Зазвичай щільність дорослих черв’яків становить близько двох особин на кубічний метр ґрунту.

Раніше південь Гіппсленду був вкритий густими евкаліптовими лісами. Однак після заселення ця область була очищена від дерев для ведення сільського господарства. Через постійну обробку ґрунту число особин гігантських черв’яків різко скоротилось. Вони залишилися в ґрунті лише невеликих, ізольованих ділянок цього лісу, а також на заході Гіппсленду.

Через те, що австралійські гігантські дощові черв’яки мають низькі темпи зростання і живуть в обмеженому ареалі, сьогодні вчені відносять їх до вразливих видів.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!