Цікаві факти про саксофон


Цікаві факти про саксофон

Духовий музичний інструмент під назвою саксофон був винайдений в 1840-х роках. Саме в цей час бельгійський майстер по виготовленню духових інструментів Адольф Сакс шукав спосіб усунути інтонаційні розбіжності між дерев’яними і мідними духовими інструментами і винайшов мундштучний офіклеід, названий згодом ім’ям свого творця.

Цікаві факти про саксофон розкажуть більше про цьому інструменті і його історії.

Цікаві факти про саксофон

Адольф Сакс працював у музичній майстерні свого батька в місті Дінан (Бельгія). Він посилено винаходив спосіб заміни застарілого нині мідного духового інструменту під назвою офіклеід, який зовні нагадував фагот. Басові офіклеіди були недосконалими за звучанням і громіздкими, саме тому і потребували вдосконалення.

До 1844 році за новим інструментом закріпилася назва саксофон. Це назва застосував до винаходу композитор, музичний новатор і один Сакса Гектор Берліоз. Він написав і перший твір для шести духових інструментів, включаючи саксофон.

У грудні 1844 року саксофон вперше прозвучав в оперному оркестрі. У цьому ж році інструмент був представлений на промисловій виставці в Парижі.
Винахідник саксофона сконструював і інші музичні інструменти, в числі яких бас-кларнет, саксгорни (альт, тенор, баритон і бас), тенорна туба (або єуфоніум).

З моменту зародження музичного стилю джаз в кінці XIX століття в США саксофон практично відразу став основним його інструментом. Все завдяки специфічному звучанням і великим звуковим можливостям.

Адольф Сакс сконструював 14 різновидів саксофонів, але в наш час використовуються тільки сім, серед яких саксофони сопраніно, сопрано, альтовий, теноровый, баритональний, басовий і контрбасовый.

Велика частина групи саксофонів відносяться до розряду транспонуючих музичних інструментів. Це означає, що реальна висота видаваних саксофоном звуків не збігається з висотою написаних нот.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!