Чому не можна їсти після 18:00?


Чому не можна їсти після 18:00?

1. На думку біорітмологов, після 18.00 в організмі людини відбувається своєрідна «перебудова» – всі сили прямують на виведення незасвоєних з їжі елементів, але ніяк не на обробку нової порції їди. Таким чином, з’їдена їжа перетравлюється украй повільно і «засмічує» організм новими відкладеннями жирової тканини.
2. Увечері велика частина людей відпочиває після напруженого робочого дня, а отже, рухова активність в цей час помітно знижується і витрата енергії мінімальна. Це означає, що спожиті після 18.00 калорії просто не будуть витрачені і відкладуться про запас.
3. Існує думка (втім, досить спірне), що після 18.00 в організмі відбувається заповнення жирових запасів, а після 21.00 шлунок і зовсім вирушає в режим відпочинку.
4. В середньому на переробку їжі потрібно 5 годин (хоча цей показник може істотно відрізнятися для різних продуктів). Таким чином, з’їдена до 18.00 їжа буде повністю засвоєна до 23.00 – саме в цей час велика частина людей лягає спати. Це означає, що шлунок під час сну буде вже порожній і зайві кілограми не з’являться.

Чому не можна їсти після 18:00?

Кожна з цих версій має право на життя, проте багато хто згоден, що рубіж, що забороняє їсти після 18.00, личить далеко не всім. Деякі люди працюють в нічну зміну, а значна частина населення земної кулі і зовсім не уявляє собі життя без нічних «пильнувань». Без жодного сумніву, організм «сов» живе по іншому годиннику, чим організм «жайворонків» і з цим не посперечаєшся. Отже цифра «18.00» цілком можливо носить лише символічний характер.
Часто доводиться чути думку, що уникнути появи зайвих кілограмів можна не шляхом повної відмови від їди після 18.00, а простим обмеженням калорійності продуктів, спожитих вечірньої пори (з’їдене на ніч яблуко навряд чи відкладеться на ваших боках у вигляді жиру).

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!