15 фактів про рудих

15 фактів про рудих

1. Приблизно 1-2% людей або близько 20 чоловік на тисячу мають руде волосся.

2. Древні греки були впевненні, що рудоволосі люди після смерті перетворюються на вампірів.

3. Інколи темне волосся може перетворитися на руде або світле із-за великого дефіциту білка при голодуванні.

4. В середні віки вважалося, що руді діти народжуються в результаті «нечистого сексу» під час менструації.

5. Руде волосся сивіє не так, як інші типи волосся – воно спочатку стає світлим і тільки тоді поступово сивіє.

6. Згідно з дослідженнями Вернера Хабермеля, сексолог з Гамбурга, жінки з рудим волоссям частіше за всіх займаються сексом. Він також висунув постулат, що жінки, прагнучі пофарбувати волосся в рудий колір, багато чим не задоволені і шукають чогось кращого.

7. Натуральне руде волосся містить рекордну кількість пігментів, тому його найважче перефарбувати.

8. За часів полювання на відьом в 16 і 17 століттях в Європі багато жінок було спалено на вогнищах лише за те, що вони були рудоволосими.

9. Говорять, що Гітлер забороняв рудим одружуватися і виходити заміж, щоб запобігти народженню «потомства з відхиленнями».

10. Руде волосся – це рецесивна ознака, значить, дитя повинне успадкувати по одному гену рудого волосся від кожного з батьків. 11. Дослідники стверджують, що рудоволосі впливали на історію непропорційно їх кількості. Великими рудими були імператор Нерон, цар Давид, троянська принцеса Олена, Афродіта, наполеон Бонапарт, Марк Твен, Вінсент ван Гог, Галілео Галілей, Уїнстон Черчилль і багато інших.

12. У 1995 році професор Джонатан Різ відкрив, що мутація гена Mc1r в хромосомі 16 відповідальна за руде волосся (це ген відомий як «ginger gene»). Перша генна мутація,що привела до появи рудих людей можливо сталася в проміжку між 20 і 40 тисячами років назад.

13. Існує припущення, що через 100 років рудоволосих людей не стане. Проте, стаття з National Geographic стверджує, що хоча кількість рудих може піти на спад, швидше за все, ген рудого волосся залишиться.

14. Найбільшу пропорцію рудоволосих людей має Шотландія – їх тут 13%. Друге місце з 10% займає Ірландія. Не дивлячись на це, найбільша кількість рудих людей живе в США. Тут їх щось близько 6-12 мільйонів, що складає 2-6% від всього населення.

15. «Джінджерфобія» — це боязнь рудих людей. «Джінджерізм» — це залякування рудих і недобре до них відношення.

15 фактів про рудих

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!