Цікаві факти про Євросоюз


Цікаві факти про Євросоюз

Європейський союз ( ЄС) – об’єднання європейських держав на основі розширеного політичної та економічної взаємодії . Фактично , ЄС має риси єдиної держави , яке при цьому не скасовує суверенітет , національні особливості політики , економіки і законів кожної з країн – учасниць. Проте , на базі мінімального обмеження національного суверенітету кожної держави створена унікальна за своєю суттю структура , яка в першу чергу є об’єктом міжнародного публічного права , тобто виступає як самостійний інститут .

Проект зі створення європейського міждержавного співтовариства розроблявся протягом кількох десятиліть. Результатом тривалої , але плідної роботи стало підписання в 1992 році Маастрихтського договору – з цього моменту Європейський Союз почав своє існування. Суть проекту полягала в тому , що на базі раніше існуючого економічного співтовариства , що включав спочатку всього шість держав , об’єднаних в безмитне і безмитну зону , створюється нове , унікальне за своєю суттю і безпрецедентність освіта – Євросоюз . До теперішнього часу ЄС включає близько 30 держав і продовжує рости і динамічно розвиватися.

Зараз вже очевидно , що Європейський Союз став своєрідним каталізатором для політичного та економічного розвитку європейських держав. Процес узаконеної і регульованою інтеграції сприяв підвищенню рівня добробуту громадян , зміцненню економіки ЄС і загальним позитивним тенденціям. На відміну від інших держав , планомірне і грамотне просування проекту в життя сприяло розвитку союзу європейських держав на цивілізованих засадах , при обліку прав і свобод людини. Паралельно із зміцненням ЄС , як самостійного суб’єкта , йшло здійснення ряду програм з підтримки економічного балансу в ЄС та підвищення мобільності жителів країн – учасників. Так, введення шенгенської візи і єдиної валюти – євро стало черговим кроком на шляху до розвитку ЄС.

Європейський підхід щодо зміцнення міждержавних зв’язків довів свою ефективність на прикладі успішної роботи. Для простої людини проживання в ЄС стало означати свободу переміщення , свободу проживання в будь-який з країн ( за низки умов ) , свободу вибору роботи . У більш глобальному сенсі , громадянин ЄС ( будь-який з країн, що входять до його складу) має ряд незаперечних переваг: його права захищені десятками директив і законів , а за їх дотриманням ведеться постійне спостереження спеціальних комітетів. У ЄС існує , наприклад , комітет з боротьби з ксенофобією і фашизмом , комітет з стандартизації та інш. Громадяни ЄС не знайомі з глобальними проблемами корупції і бюрократизації , їм невідомі всілякі затягування і зволікання при зверненнях до державних органів .

В цілому , ЄС функціонує , як єдина держава всередині союзу організований єдиний ринок з ходінням однієї валюти . Крім того , зовнішня політика та політика військової безпеки розробляється спеціальними відомствами ЄС як концепція єдиної держави (союзу держав).
Характеризуючи принципи організації ЄС , прийнято говорити про ” храмової структурі” , яка підтримується трьома опорами : в першу чергу це економічна складова , яка заснована на організаціях , що існували ще до створення ЄС – Європейського економічного співтовариства та Європейського товариства з атомної енергії. По – друге , це спільність зовнішньої політики і політики безпеки , і по-третє , це взаємодія і співробітництво в кримінальних справах .
Приєднання до ЄС обіцяє державі значні вигоди , однак щоб потрапити до Євросоюзу , держава повинна відповідати особливим критеріям ( копенгагенські критерії) , які мають на увазі дотримання свобод і прав людини , демократизацію суспільства , ринкову економіки , а також відповідність духу і принципам Союзу.

Цікаві факти про Євросоюз

На сьогоднішній день в ЄС вже входять : Бельгія , Німеччина , Італія , Люксембург , Нідерланди , Франція , Великобританія , Данія , Ірландія , Греція , Іспанія , Португалія , Австрія , Фінляндія , Швеція , Угорщина , Кіпр , Латвія , Литва , Польща , Мальта , Словаччина , Словенія , Чехія , Естонія , Болгарія , Румунія .

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!