10 цікавих фактів про те, що раніше вважалося непристойним


10 цікавих фактів про те, що раніше вважалося непристойним

Часи міняються, і разом з ними міняються і погляди. Те, що раніше вважалося непристойним, тепер здається абсолютно нормальним, також як і те, що в одних країнах вважають негожим і жахливим, в інших – сповна буденним. Давайте взнаємо декілька нових фактів на цю тему.

1. У салонах XIX століття вважалося непристойним, якщо чоловік запрошував танцювати одну пані більше 3 разів. Вже після другого танцю він повинен був оголосити заручини.

2. У США жінки до цих пір ніколи не “наводять марафет” на людях. Це вважається непристойним, так само як і просто заглядати на людях в дзеркало.

10 цікавих фактів про те, що раніше вважалося непристойним

3. Рукавички колись були суто домашнім аксесуаром. Не дивлячись на те, що рукавичок була велика кількість (спортивні, бальні, для полювання і спеціальні рукавички для лакеїв), надівали рукавички лише удома, оскільки на людях робити це вважалося непристойним.

4. У 20-і роки XX століття в російських школах вважалося непристойним грамотно писати, оскільки це було не по-пролетарськи. За письменність могли навіть написати донос.

5. У Великобританії вважається непристойним в’язати на людях. Хоча, можна розповідати історії, пов’язані з в’язанням. До речі, останнім часом в’язанням в Британії захоплюються чоловіки. В’язання стало третьою після футболу і політики темою для обговорення в барах і пабах.

6. У Болгарії довгий час непристойним для чоловіків вважалося випивати менше півтора літрів вина в день. Вино в Болгарії коштує копійки, так що помірне його вживання довгий час вважалося ознакою негостинності.

10 цікавих фактів про те, що раніше вважалося непристойним

7. Під час японської чайної церемонії вважається непристойним сидіти, схрестивши ноги. Витягувати ноги у бік сусіда – це верх розбещеності. Тому учасники церемонії сидять на власних п’ятах.

8. До речі, що стосується Росії, то на рубежі XIX — XX ст. вважалося абсолютно непристойним набувати під дачу (це поняття існувало вже тоді) ділянок площею менше 10-12 «соток».

9. По правилах хорошого тону, які діяли в російських боярських садибах, у всіх випадках життя, розмовляючи з ким-небудь, вважалося непристойним ставати до цієї людини впівоберта. Особу, що входить в гостину не належало пильно оглядати з голови до ніг, оскільки це може поставити скромну людину, особливо жінку, в саме невміле положення і позбавити її всякого самовладання.

10. У Таїланді вважається непристойним доторкатися до голови співбесідника і поплескувати його по плечу. Це вважається ніжностями, а публічний прояв ніжностей в Таїланді – непристойно.

10 цікавих фактів про те, що раніше вважалося непристойним

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!