Цікаві факти про логотипи відомих брендів (Частина 1)


Вивчати історію великих логотипів відомих брендів – справа захоплююча, вкрай цікава, не позбавлена гумору і єхидства.

Будь-яка велика компанія час від часу змушена приводити свій логотип у відповідність з часом, філософією бренду, а також власними цілями. По головному візуальним образом можна простежити історію розвитку самої компанії, а також світового маркетингу і дизайну. І іноді це прагнення вперед буває пов’язане з цікавими або забавними історіями.

Компанія Nestle викинула з гнізда третього пташеня згідно з новою парадигмою розвиненій європейській та американській сім’ї. У панди WWF колись були очі, а на емблемі Starbucks була неприхована жіночі груди. Першим логотипом Apple була складна, але дуже кострубата гравюра, а товста риба з давно забутого логотипу Nokia водилася в річці за будинком засновників.

AdMe.ru ретельно досліджував питання, як було з айдентикою у різних компаній в різний час.

Wikipedia

У травні 2010 року Wikipedia представила 3D-модель свого знаменитого логотипу у вигляді глобуса-пазла. Після декількох спроб створити реальний сувенірний глобус-пазл, в Wikipedia задумалися над створенням віртуального 3D кулі, повністю покритого письмовими знаками алфавітів світу. Над створенням 3D-моделі логотипу працював 3D-аніматор, арт-директор і графічний дизайнер Philip Metschan, який раніше працював у Industrial Light, Magic і Pixar.
Крім того, що глобус зробили тривимірним, поміняли шрифт Hoefler на Linux Libertine і відмовилися від курсиву. Все це зроблено для того, щоб полегшити роботу добровольців, які займаються адаптацією Вікіпедії і її логотипу на 250 мов світу.
Взагалі ж історія Wiki-глобуса виглядає ось так:

Цікаві факти про логотипи відомих брендів (Частина 1)

WWF

Панда на логотипі головних борців за порятунок планети і вимираючих видів не завжди виглядала округлої і дуже гармонійною зверюшкой. З 1961 по 1986 рік вона була зображена то грайливо припадає на передні лапи, чи то підгортаюча під себе їжу, то просто кострубатою. Більш того, на самому початку у символу WWF були очі.
У 1986 році панда придбала свій остаточний вигляд, і доробка лого проводилася лише одного разу – в 2000 році Всесвітній Фонд Дикої Природи використав новий шрифт.

Цікаві факти про логотипи відомих брендів (Частина 1)

Metro Goldwyn Mayer

Одна з перших голлівудських кінокомпаній, яка має в наші дні істотні фінансові труднощі, ніколи не зраджувала раз і назавжди обраному образу – леву, гарчить в «рамі» з кіноплівки. Змінювалося лише зображення назви, а також сам головний герой. У логотипі MGM за 95 років встигло порикувати п’ять різних левів, останній гарчить вже 54 роки.

Цікаві факти про логотипи відомих брендів (Частина 1)

HP

Hewlett Packard допрацьовував і дорихтовував своє лого 8 разів за 72 роки існування, але так і не пішов від того, з чого почав. З 1939 року, з моменту випуску першого продукту компанії, генератора звукових частот, і до кінця 60-х років HP використовував два рівноправних логотипу. Перший, що складається з простих ліній, було легко наносити на металеві корпуси різного устаткування. А другий добре виглядав в друкованих матеріалах.
Подальша страда з пошуком кольору та шрифту призвела до того, що в 2009 році HP відрізала хвостики літер у лого зразка 1938 року і пофарбувала гурток в синьо-блакитний градієнт.

Цікаві факти про логотипи відомих брендів (Частина 1)

General Electric

Компанія утворилася в 1892 році після злиття компанії Томаса Едісона і Thomson-Houston Electric Company.
Шрифт в сучасному логотипі схожий на шрифт самого першого, незважаючи на майже 120 років історії GE. З часом абревіатура обзавелася колом з рослинним орнаментом, який з роками тільки допрацьовувався і осучаснювався. У першій половині XX століття також були спроби вмістити в логотип розшифровку – повна назва General Electric. Потім від розшифровки повністю відмовилися – в ній немає ніякої потреби, компанію в світі знають практично всі. Поточне лого було зроблено в Wollf Olins. Британські дизайнери додали блакитний колір і відмовилися від обсягу. В цей же час в GE був прийнятий новий слоган, визначає зараз всі комунікації енергетичного гіганта – «Imagination At Work» («Працює уява»).

Цікаві факти про логотипи відомих брендів (Частина 1)

Lego

Культовий датський конструктор Lego завжди так називався – іграшку так назвали, скоротивши словосполучення «leg godt» – «добре грати». Перший логотип у компанії з’явився в 1936 році, через два роки після початку роботи. Логотипом це назвати дуже важко, скоріше, це просто набраний текст. Через 10 років в лого спробували обіграти форму коробки і форму деталей, а ще через 7 років у ньому стали вгадувати риси того, чим стане логотип в кінцевому підсумку.

Цікаві факти про логотипи відомих брендів (Частина 1)

Nestle

Назва швейцарського холдингу, що виробляє космічне кількість найменувань продуктів харчування, не перекладається як «гніздо». Це просто прізвище засновника Анрі Нестле, тому в першій версії логотипу ніякого гнізда не було і в помині. Тільки потім у компанії подумали, що прізвище засновника більш ніж схожа на англійське слово «nest», яке і перекладається як «гніздо». З тих пір воно і стало символом компанії і втіленням сімейної філософії. З видом гнізда Nestle пов’язана одна цікава історія: раніше на лого була одна мама і троє пташенят. Двоє пташенят там стало після того, як маркетологи компанії провели дослідження і з’ясували, що найбільш часто зустрічається число дітей в одній сім’ї – два. А отже, якщо викинути одного пташеня з гнізда, лого буде знаходити відгук у серцях куди більшої кількості матерів.

Цікаві факти про логотипи відомих брендів (Частина 1)

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!