Чим відрізняються приватні дитячі садки від державних? Цікава інформація для новоспечених батьків

Коли в родині з'являється малюк, перед його батьками виникає дуже складне життєве питання: чи віддавати дитину в дитячий сад і як вибрати відповідний заклад для свого чада. Звичайно, мам і тат ніхто не примушує віддавати дитину в садок, але якщо у них немає можливості бути з малюком весь день, підшукувати такий заклад варто якомога раніше. 

Крім того, в дитячих садах малюки проходять серйозну соціальну адаптацію, без якої багатьом діткам важко розвиватися. Однак, у виборі садочку батьки повинні зробити ще один важливий вибір – державна або приватна установа.

Переваги та основні проблеми державних дитячих садків

Звичайно, такі садки є практично в кожному дворі у всіх містах України. Однак, саме в цьому і криється суть всієї проблеми з ними. Садочків на державному забезпеченні дуже багато, але фінансувати належним чином їх досить важко. Тому групи в таких садках сильно відрізняються від приватних. Зазвичай в них стандартні набори іграшок, досить великі групи з 15-20 дітьми, дуже мало спеціалізованих освітніх програм – музика, англійська мова, плавання та інші. Також багато батьків обурені тим, що в цих закладах не завжди вітається контроль над перебуванням в них дітей, адже поставити замок на садок з магнітними ключами або встановити камери по периметру дозволять далеко не всі завідувачі.

Проте у таких садочків є одна незаперечна перевага, завдяки якій групи в них завжди переповнені. Все питання полягає в ціні, так як оплата за харчування та періодичні внески не сильно вдаряють по гаманцю батьків.

Переваги та недоліки приватних садів

У порівнянні з державними садками, записатися в приватні дуже просто, достатньо знайти відповідний заклад в інтернеті, чи завітати туди особисто і подати необхідну інформацію. Природно, відправляти дітей у такі установи обійдеться батькам недешево, але практично завжди фінансові витрати повністю виправдовуються. Крім того, приватні садки зустрічаються в містах рідко, тому батькам потрібно відвозити малюка на інший кінець міста. Основні відмінності приватного закладу полягають у наступному:

  • Невеликі Групи, максимум до 15 чоловік, що дозволяє приділяти кожній дитині більше уваги.
  • Наявність різних навчальних програм і курсів, наприклад, вивчення мов, музика, робота за спеціальними методиками і так далі.
  • Такі садочки часто працюють до 20.00, а деякі і цілодобово, тому батьки завжди встигнуть забрати малюка після роботи.
  • Можливість присутності батьків на заняттях і записувати процес навчання.

Не можна сказати, що один тип садка кращий, а другий – гірший. Вони мають і плюси, і мінуси. Крім того, все залежить від якості викладання і вихователів. Дитячий садочок буде другою домівкою дитини на багато років, тому не варто нехтувати вибором і лінуватися в пошуку гідної установи.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!