Цікаві факти про Червоне Море


Цікаві факти про Червоне Море

Червоне море — назва якого є прямим переведенням грецького Erythra Thalassa, що прийшло з давніх часів. Проте «Червоним» море називають виключно в європейських мовах. Наприклад, на івриті воно має назву «Ям Суф» – очеретяне, назване, швидше за все, із-за очеретяних чагарників Суецької затоки, а в Єгипті «зелений простір».

1. Червоне море — найсолоніше море Світового океану. У 1 літрі води тут міститься 41 г солей (у відкритому океані 34 г, в Чорному морі 18, в Балтійському всього 5 грамів солей на літр води).

2. Червоне море – найтепліше зі всіх морів.

3. За рік над морем випадає не більше 100 мм атмосферних опадів (і те, не скрізь, і виключно в зимові місяці), тоді як випаровується за той же час в 20 разів більше — 2000 мм. Це означає, що щодня з поверхні моря випаровується більше пів
сантиметра води. При повній відсутності вступу води з суші цей дефіцит води в морі компенсується лише вступом води з Аденської затоки.

4. У протоці Баб-ель-Мандебській одночасно існують течії, що входять в Червоне море і виходять з нього. За рік в морі вноситься води майже на 1000 куб. км. більше, ніж виноситься з нього.

5. Для повного обміну води в Червоному морі потрібно всього 15 років

6. Особливість Червоного моря полягає в тому, що в нього не впадає жодна річка, а річки зазвичай несуть з собою мул і пісок, істотно знижуючи прозорість морської води. Тому вода в Червоному морі кристально чиста.

Цікаві факти про Червоне Море

7. Червоне море дуже молоде. Його формування почалося близько 25 мільйонів років назад коли в земній корі з’явилася тріщина і утворився Східно-африканський розлом. Під дією відцентрової сили із-за обертання Землі Африканська континентальна плита відокремилася від Аравійської і їх поворот з утворенням «спіралі», що закручується на північний схід, і між ними в земній корі утворився провал, який поступово впродовж тисячоліть заповнювався морською водою.

8. Плити рухаються постійно — відносно рівні береги Червоного моря розходяться в різні боки із швидкістю 1 см в рік, або 1 м-код в століття. При такому темпі розширення в найближчих 200 мільйонів років Червоне море стане шириною з Атлантичний океан

9. У 1869 році, коли був відкритий Суецький канал, води Середземного Моря влилися в Червоне Море і почалася міграція підводної флори і фауни в обох напрямах.

10. Червоне море – поза конкуренцією за різноманітністю коралів, підводної флори і фауни. Майже на 2 тисячі кілометрів тягнеться прибережна смуга коралових рифів.

Цікаві факти про Червоне Море

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!