6 цікавих фактів про слух


Вуха людині і тваринам дані не тільки для того, щоб слухати. У внутрішньому вусі розташовується орган, який відповідає за рівновагу організму. Чим людина старша, тим менше вона чує верхні звукові частоти. Цю здатність в західних країнах використовували поліцейські для того, щоб розганяти високочастотним звуком натовпи підлітків, до речі вони його чують, а дорослі – ні. Але згодом цей феномен підлітки повернули собі на користь: вони почали ставити на телефони спеціальний високочастотний рінгтон і переписувались смсками на уроках.

1. Панамські золоті жаби мають внутрішнє і зовнішнє вухо. Вони теж здатні розпізнавати і розрізняти звуки. Сприйняття звукових хвиль у жаб відбувається в легенях. Але як звук доходить з легких до внутрішнього вуха вчені ще не з’ясували.

2. Феномени з циклу будинок з привидами пояснюються несправною системою опалення. Вона викликає у жителів отруєння чадним газом легкого ступеня. В цьому випадку симптоми  проявляються через головний біль, втому, а також може виражатися звуковими і зоровими галюцинаціями.

3. В сувенірній морській раковині можна почути шум моря – це резонуючий з порожнинами раковини шум навколишнього середовища. Подібний ефект можна отримати і без сувеніра: прикласти до вуха зімкнуту долоню або порожню посудину. Крім звуків ззовні цей резонатор може посилювати звуки зсередини тіла людини, які мозок людини в нормальному стані відфільтровує. Цей рух повітря крізь вушну сірку або рух крові по судинах.

4. Записаний на плівку наш голос здається іншим, не таким, як є насправді. Справа в тому, що у вушну раковину, яка відповідає за звукове сприйняття, звук потрапляє двома шляхами. Зовнішній шлях – через слуховий канал, барабанну перетинку і середнє вухо, а внутрішній – прямо через тканини голови і підсилюють низькі частоти голосу. Під час розмови ми сприймаємо звук у вигляді комбінації зовнішнього та внутрішнього звуку, а коли слухаємо запис, то працює тільки зовнішній канал. Є рідкісні випадки, коли через порок внутрішнього вуха його чутливість підвищується і людина може чути звук свого дихання і обертання очних яблук.

5. Велика кількість діалектів китайської, в’єтнамської та інших мов Азії та Африки мають тональну вимову, тобто один і той же склад може мати різні значення залежно від інтонації вимови. Серед представників таких мов є багато людей з абсолютним слухом. Вони з раннього дитинства звикають до розрізнення тонів в природних умовах.

6. Удар блискавки не завжди має деструктивний вплив на людину. У 1782 році один паралізований англієць з оточення Кентського герцога потрапив під розряд блискавки, після якого він знову знайшов загублену рухливість. У 1980 році розряд блискавки частково повернув слух і зір Едвіну Робінсону зі штату Массачусетс, який на той час уже був сліпим і глухим через автомобільну аварію.

Якщо матеріал вам сподобався, розкажіть про нього друзям. Дякуємо!